[Rozmiar: 11674 bajtów] [Rozmiar: 111852 bajtów] [Rozmiar: 459 bajtów]

Aktualności Historia Patron Galeria Kontakt
Szkolna dokumentacja
Statut szkoły
Koncepcja pracy
Program profilaktyki
Wykaz podręczników
Deklaracja wyboru języka
Oświadczenie rodzica

Projekty edukacyjne
Informacje dla rodziców
Zasady realizacji
Załączniki
Baza tematów

Dla uczniów klas III
Ważne terminy
Szkoły ponadgimnazjalne
Zasady rekrutacji śląsk Zasady rekrutacji małopolska

Egzaminy poprawkowe

Data: 29.08. 2013 r.
godzina 8.00 geografia, biologia - nauczyciele w komisji Kóska Anna, Zawada Barbara
godzina 10.00 j.niemiecki - nauczyciele w komisji Kubica Joanna,Tatoń Anna
godzina 11.30 j.polski - nauczyciele w komisji Czekaj Andrzej, Kozłowska Milena


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Ten rok obfitował w wiele różnorodnych wydarzeń. W dniu zakończenia – 28. 06. 2013 r. – pan Dyrektor Maciej Żarski podsumował dokonania Naszych uczniów i nagrodził tych najbardziej zasłużonych. W tym roku wielu otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.
Gdy zakończono część oficjalną, grupa Dionizos żartobliwie przedstawiła scenki z życia codziennego szkoły. W miłej atmosferze nauczyciele i uczniowie rozeszli się, aby wypocząć podczas wakacji.
Życzymy wszystkim miłych i spokojnych wakacji!


X Pielgrzymka Parafialna

X Pielgrzymka Parafialna odbędzie się dniach 18 - 20 lipca 2013 r. Trasa pielgrzymki Pisarzowice - Czerna - Leśniów - Częstochowa Wpisowe 30 zł. (przeznaczone jest na koszty organizacyjne), pobierane będzie na spotkaniu organizacyjnym lub sekretariacie Gimnazjum.
Zapisy chętnych w sekretariacie Gimnazjum w Pisarzowicach w godzinach od 8.00 -14.00 lub (telefonicznie 33 84 56 668 , lub e mail : glux@onet.eu)
Potrzebne dane: imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, pesel. Zgłoszenia przyjmujemy do 28. czerwca 2013 r.


Dzień otwarty 2013

Tradycyjnie pierwszy dzień wiosny stał się dniem otwartym Naszego Gimnazjum. Jak co roku uczniowie klas szóstych z Pisarzowic i Hecznarowic odwiedzają Naszą szkołę i biorą udział w różnych konkurencjach i zajęciach. Każda sala prezentowała inne projekty. Nad całą organizacją czuwała pani Dorota Nikiel i pan Dyrektor – Maciej Żarski.
O godzinie 9:00 w hali sportowej odbyło się oficjalne otwarcie. Stamtąd grupy szóstoklasistów wraz z opiekunami rotacyjnie przeszli do poszczególnych sal. Na dolnym piętrze pani Beata Skowronek-Łucyków i Sabina Kudrys przygotowały liczne doświadczenia, w tym z suchym lodem. Obok w jednej z klas pan Bartłomiej Wieteska pokazywał judo wraz ze swoimi uczniami. Zaś na pierwszym piętrze pani Ania Kóska zdradzała techniki decoupage oraz wykonywała zdjęcia uczniów wraz z eksponatami. Obok w sali grupa teatralna Dionizos pokazywała ćwiczenia z dykcji, elementy dramy i zabaw teatralnych. W klasie językowej szóstoklasiści wzięli udział w turnieju piłkarzyków. Nad nimi czuwały panie – Anna Tatoń i Joanna Kubica.
W tym czasie ich starsi koledzy tworzyli marzanny pod bacznym okiem ks. Adama Łomozika, a reprezentacje klas rozgrywały turniej piłki nożnej. Przedstawiciele założyli stroje w barwach Bayernu, Borussi, AC Milan, FC Barcy, Juventusu, Realu, Menchesteru i Arsenalu. Mecze były zacięte i widowiskowe. Gdy ponownie uczniowie szkół podstawowych zebrali się w hali, obejrzeli wraz z gimnazjalistami pokaz taneczny w wykonaniu grupy STREET DANCE pod opieką Pawła Guzika. W tym czasie rozstrzygnięto już konkurs na najładniejszą marzannę. W jury zasiadali - pani Barbara Zawada, uczeń z szkoły podstawowej i gimnazjum. Tuż przed zakończeniem imprezy wyszliśmy wspólnie na boisko szkolne, gdzie spalono marzannę, a następnie wzięliśmy udział w happeningu z balonami. Wypuściliśmy dziesiątki balonów wraz z życzeniami wiosennymi.
Tak oto wspólnie wraz z uczniami klas szóstych przywitaliśmy wiosnę.


Szkolne konkursy

Na początku roku kalendarzowego uczniowie wzięli udział w KONKURSIE BIBLIJNYM JONASZ. W tym roku tematem były „Dzieje Apostolskie”. Troje uczniów awansowało do dalszego etapu: Magdalena Miodońska, Matejko Rafał, Aleksandra Nycz.
Konkurs wiedzy pożarniczej i plastyczny także cieszył się sporym zainteresowaniem. W konkursie wiedzy 1. miejsce zajęła Aleksandra Kostka, 2. Mateusz Olma, a 3. Klaudia Wierońska. Natomiast w konkursie plastycznym zwyciężyła Klaudia Wierońska, 2. miejsce zajęła Klaudia Cieślak, a 3. Aleksandra Kostka.
W marcu odbył się etap szkolny konkursu ortograficznego:
1. miejsce – Bartłomiej Wiewióra
2. miejsce – Mikołaj Wiewióra
3. miejsce – Aleksandra Nycz
4. miejsce – Sebastian Miarka
Zwycięzcy szkolnego etapu wzięli udział w Konkursie Ortograficznym o Puchar Burmistrza Gminy Wilamowice.


Citius-Altius-Fortius

Ta starożytna olimpijska maksyma przyświeca Naszym uczniom w rywalizacjach sportowych, ale to nie jest jedyny cel ich ogromnego trudu i wysiłku. Podczas zawodów uczniowie poznają młodzież z innych klubów, szkół i mogą integrować się. Uczą się zasad gry fairplay, współpracy i walki o zwycięstwo. Nasi uczniowie doskonale realizują cele stawiane przed nimi. Wyniki świadczą o ich oraz trenerów zaangażowaniu. W styczniu dziewczęta zdobyły 1. miejsce podczas Gminnych zawodów w piłce koszykowej, a chłopcy zajęli 3. miejsce. To jednak nie koniec sukcesów. W półfinale, zorganizowanym przez Nasze gimnazjum, drużyna dziewcząt zajęła 2. miejsce, a chłopcy – 3. To nie były jedyne zawody, w których Nasi uczniowie wzięli udział i wrócili z medalami.
W Gminnych zawodach piłki ręcznej, zorganizowanych przez Szkolny Związek Sportowy Gminy Wilamowice, drużyna dziewcząt wygrała i awansowała do półfinału, a chłopcy zajęli 3. miejsce. W półfinale Nasz zespół pokonał uczennice z Porąbki, tym samym zapewniając sobie awans do finału powiatu, w którym zajął 2. miejsce. Jednak to nie koniec sportowych zmagań. Uczniowski Klub Sportowy im. „PTG Sokół”, jak co roku, zorganizował obóz sportowo-rekreacyjny w Zubercu. W ciągu ośmiu dni uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z różnych miejscowości (obóz otwarty) spędzali czas na stoku narciarskim pod opieką pani Doroty Nikiel i Urszuli Korczyk oraz instruktora Janusza Mazurkiewicza. Tam mogli uczyć się, ale także doskonalić styl jazdy. Uczestnicy spędzali także czas na hali sportowej, gdzie grali w piłkę nożną, dwa ognie, piłkę siatkową oraz uczestniczyli w różnorodnych grach i zabawach. Uczestnicy powrócili zadowoleni i „wypoczęci” umysłowo, za to z nowymi umiejętnościami.
Mamy nadzieję, że Nasi wspaniali uczniowie będą pamiętać, iż:

Być zwyciężonym i nie ulec-to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach-to klęska

i dalej będą godnie reprezentować szkołę, klub i siebie samych.


Zapraszamy do gimnazjum…
Wyjątkowy dzień…

Ten dzień (21. 12.) rozpoczął się wigiliami klasowymi. W salach nasi uczniowie podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i zjedli poczęstunek. Następnie udali się na wspólne kolędowanie podczas, którego miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla społeczności naszej szkoły. Pan Dyrektor Maciej Żarski podpisał w imieniu Gimnazjum im. Jana Pawła II porozumienie o współpracy z prezesem fundacji Krzyż Dziecka panem Maciejem Derbinem.
Po wspólnym kolędowaniu uczniowie w atmosferze pełnej miłości i życzliwości powrócili do domów. W tym czasie nauczyciele przygotowywali się do nietypowego występu. Przygotowali pod kierownictwem Gabrieli Gacek tradycyjne jasełka dla podopiecznych fundacji Krzyż Dziecka. Nauczyciele w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Była Maryja, Trzej Królowie, pasterze, aniołki. Dzieci i dorośli przyjęli występ z radością i zaangażowaniem. Po tym pełnym emocji, wzruszeń i pasji momencie nasi mali przyjaciele otrzymali prezenty przygotowane przez klasy oraz zasiedli do wspólnego posiłku. Po południu spotkaliśmy się na wigilii zorganizowanej przez szkołę podstawową, gdzie ciepło przywitali wszystkich pracowników czynnych i emerytowanych, pan Maciej Żarski i pani Lidia Dziubek, dyrektor szkoły podstawowej. Uczniowie przygotowali dla gości przedstawienie jasełkowe, łączące tradycyjne motywy z nowoczesnymi elementami.
Całemu spotkaniu towarzyszył świąteczny nastrój i pełen wzruszeń podczas składania życzeń. Jak nakazuje tradycja tak i na naszych stołach nie zabrakło wigilijnych potraw.


11 listopada – Święto Niepodległości

Niedziela, 11 listopada 2012 rok to 94. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.
W Pisarzowicach obchody rozpoczęły się o godz. 11:30 mszą św. Następnie przedstawiciele władz samorządowych, instytucji społecznych i szkolnych udali się pod Pomnik ofiar I i II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęła się przemową pani Dyrektor Lidii Dziubek, przypominającej trudną historię odzyskania niepodległości. Następnie pan dyrektor Maciej Żarski poprowadził „Apel poległych”.
Pod pomnikiem złożono wieńce i przy akompaniamencie orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej odśpiewano Rotę, Pierwszą Brygadę oraz inne pieśni patriotyczne. To nie był jednak koniec uroczystości.
W poniedziałek w naszej szkole miał miejsce apel przygotowany przez p. Gabrielę Gacek i Agnieszkę Kanię. Uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne. Mogli usłyszeć i zobaczyć wspomnienia uczestników walk o niepodległość – Władysława Handzlika oraz więźniów Auschwitz.
Pamiętajmy o dokonaniach naszych przodków.
.


Obchody 50 – lecia szkoły podstawowej

50 lat istnienia szkoły podstawowej, to nie tylko suche fakty, daty, wydarzenia, relacje. To również, a może przede wszystkim wspomnienia, uczucia, refleksje. Bliskie są tu słowa Cypriana Kamila Norwida:

„Przeszłość- jest to dziś, tylko cokolwiek dalej;
Nie jakieś tam coś, gdzieś,
Gdzie nigdy ludzie nie bywali.”

19 października miało miejsce szczególne wydarzenie, które rozpoczęło się mszą świętą. Część oficjalną rozpoczęła pani dyrektor Lidia Dziubek, która powitała przybyłych na uroczystość przedstawicieli duchowieństwa, instytucji samorządowych i oświatowych oraz byłych pracowników, absolwentów i przedstawicieli lokalnej i szkolnej społeczności. Po niej miała miejsce część artystyczna. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali wspaniałe przedstawienie. Tego samego dnia doszło do odsłonięcia tablicy pamiątkowej imienia Janusza Matery. Od tego dnia nasza hala sportowa przyjmie zaszczytne imię - „Materówka”.
W drugiej części obchodów zaproszeni goście udali się na zwiedzanie wystawy przygotowanej przez p. Agnieszkę Kanię, a dotyczącej historii szkoły. Były tam rekwizyty szkolne, stare zdjęcia, medale, puchary, książki i inne ciekawe eksponaty z przeszłości. Podczas zwiedzania goście mogli obejrzeć projekty uczniów gimnazjum.
Po zakończeniu zwiedzania szkoły zaproszeni goście udali się na poczęstunek.


Rajd szkolny

28 września b.r. został zorganizowany rajd szkolny do Hecznarowic, nad Sołę. Wszyscy uczniowie zebrali się pod szkołą o godz. 9:00, by przygotować się do drogi zaplanowanej przez Łukasza Radwana - znawcy okolic. :) Podczas wycieczki podziwialiśmy piękne widoki naszych okolic, robiliśmy sobie zdjęcia i wspólnie żartowaliśmy. Mimo długiej drogi nikt nie narzekał. Po półtoragodzinnej wyprawie dotarliśmy na miejsce. Czekał tam na nas pan Andrzej Czekaj smażący kiełbaski. Po chwili dojechali do nas ornitolodzy i zaczęli rozkładać sprzęt obserwacyjny. Gdy sprawy organizacyjne zostały omówione pan dyrektor zaproponował, żebyśmy zrobili sobie wspólną fotografię. Dobrze, że teraz są aparaty cyfrowe i klisza nie pękła.
Chwilę po tym zaczął się wykład ornitologiczny, podczas którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji np. o licznym ptactwie zamieszkującym brzegi i zarośla rzeki, o zmianie koryta Soły, o tworzeniu się i pogłębianiu starorzeczy i o corocznych wylewach na wiosnę, dzięki czemu rzeka wciąż się powiększa. Zapoznaliśmy się także z pracą stowarzyszenia ornitologów, którzy bardzo dbają o rzekę, wciąż obserwując zmiany zachodzące pod wpływem różnych czynników środowiskowych. Starają się także, by żadna zła ingerencja ze strony ludzi nie wpłynęła na florę i faunę Soły. Te informacje zaciekawiły większość uczniów, którzy podążyli w stronę ornitologów by słuchać dalszej części wykładu.
Kilka wnikliwych poszukiwaczy znalazła w fosie zdechłego "niedźwiedzia", który po dłuższej obserwacji okazał się psem.
Podczas gdy słuchaliśmy panów, nauczyciele przygotowywali dla nas kiełbaski z grilla. Były bardzo pyszne!! Każdy skusił się na co najmniej jedną.
Później mieliśmy czas wolny i relaksowaliśmy się w różny sposób. Jedni puszczali kaczuszki w wodzie, drudzy siedzieli w cieniu drzew i rozmawiali, a jeszcze inni po prostu spacerowali wzdłuż brzegu i robili sobie zdjęcia. Wszystko co dobre szybko się kończy i już o godz. 12:00 musieliśmy wyruszyć z powrotem. Jednak podczas powrotu nie było już tak zabawnie, gdyż wszystkich bolały nogi i nie mieliśmy siły, by iść dalej. W końcu po ciężkiej „tułaczce” doszliśmy do szkoły, gdzie rozeszliśmy się do domów. To był naprawdę udany rajd i mamy nadzieję, że kiedyś go powtórzymy!


Wybory Samorządu Uczniowskiego 2012/2013

Jak co roku we wrześniu w naszej szkole odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 194 uczniów.Przewodniczącą została ANNA SZTAFIŃSKA z klasy 3B (70 głosów), zastępcą ZUZANNA DANIELCZYK z klasy 2C (29 głosów), a skarbnikiem PAULINA CARBOL z klasy 3A (25 głosów).
Szczegóły wyborówUroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2012/13

3. września 2012 r. mszą św. w Kościele Parafialnym w Pisarzowicach rozpoczął się nowy rok szkolny 2012/13. Po mszy św. uczniowie pod opieką nauczycieli za sztandarem szkoły przeszli do WDK-a, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Na uroczystość przybyli również rodzice.
Dyrektor szkoły Maciej Żarski w oficjalnym przemówieniu gorąco powitał całą społeczność szkolną, a w sposób szczególny pierwszoklasistów, którzy w tym roku rozpoczynają naukę w naszym gimnazjum. Serdecznie powitał również nowych nauczycieli. Poinformował o przydziale wychowawstw, zmianach w szkole. Życzył wszystkim uczniom, aby przychodzili do szkoły z uśmiechem i wracali po lekcjach do domu również z uśmiechem. Następnie czekała nas krótka część artystyczna w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej „Dionizos” i zabawna prezentacja obecnych klas drugich, którzy chcieli nią powitać młodszych kolegów, ale także przypomnieć starszym jak było rok temu.
Życzymy wszystkim samych piątek i dużo sił w nowym roku szkolnym.


Zebranie rodziców

W dniu 12 września 2012 roku odbędzie się zebranie rodziców. O godzinie 17.00 zapraszamy na zebranie ogólne na holu dolnym, zaś o 17.30 na wywiadówki w klasach połączone z wyborem przedstawicieli do Rady Rodziców.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 3 września 2012r. (poniedziałek) o godz. 9.00 w sali WDK w Pisarzowicach. Wcześniej, o godz. 8.00 uczniowie wraz z nauczycielami spotykają się w kościele w Pisarzowicach na mszy świętej.


Szkoła partnerska
Wywiad z M. Żarskim
Współpraca

Nabór
Zgłoszenie
Wniosek
Zasady rekrutacji

Z galerii zdjęć