[Rozmiar: 11674 bajtów] [Rozmiar: 111852 bajtów] [Rozmiar: 459 bajtów]

Aktualności Historia Patron Galeria Kontakt
Szkolna dokumentacja
Statut szkoły
Koncepcja pracy
Program profilaktyki
Wykaz podręczników
Deklaracja wyboru języka
Oświadczenie rodzica

Projekty edukacyjne
Informacje dla rodziców
Zasady realizacji
Załączniki
Baza tematów

Dla uczniów klas III
Ważne terminy
Szkoły ponadgimnazjalne
Zasady rekrutacji śląsk Zasady rekrutacji małopolska

EGZAMINY POPRAWKOWE

PrzedmiotData, godzina
Język polski28 sierpnia 2014
9.00
Matematyka28 sierpnia 2014
10.00
Język angielski28 sierpnia 2014
13.00


DRODZY UCZNIOWIE

W czwartek 19.06.br. przypada święto Bożego Ciała. Dzień 20.06.br. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Wszyscy uczniowie, którzy nie mają zapewnionej opieki w tym dniu proszeni są o zgłoszenie się do 18.06.br. do sekretariatu w celu ustalenia godzin pracy świetlicy.

Poniedziałek 23.06. i wtorek 24.06. to również dni wolne od zajęć dydaktycznych. Z uwagi na pracę nauczycieli w tym dniu (konferencja, drukowanie dokumentacji proszę uczniów chętnych do skorzystania ze świetlicy szkolnej o zgłoszenie się do sekretariatu do 18.06. w celu ustalenia dyżurów.

24.06.br. (wtorek) nauczyciele i uczniowie klas III spotykają się o godz. 18.00 na komersie w Fest Parku. Warunkiem uczestnictwa jest zgoda rodziców. W środę 25.06.br. odbędzie się Dzień Sportu. Rozgrywki będą trwały w godzinach od 9.00 do 12.00.

W czwartek 26.06.br. wszystkie klasy porządkują swoje sale lekcyjne. W tym dniu odbędą się lekcje wychowawcze na temat "Jak bezpiecznie i z głową spędzać czas wolny". O godzinie 16.00 odbędzie się msza święta dla klas III. O 17.00 uroczyste zakończenie roku klas III w sali WDK.

W piątek 27.06.br. o godz. 8.00 odbędzie się msza święta dla klas I i II. O godz.. 9.00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I i II.


WSPÓŁPRACA POLSKO-WĘGIERSKA

Przygotowujemy się do wyjazdu do naszych Węgierskich przyjaciół, będziemy gościć w Kisújszállás od 15 do 18 maja, nasi Węgierscy przyjaciele będą gościć w Pisarzowicach w dniach 12 do 15 czerwca.


WIZYTA WĘGIERSKICH PRZYJACIÓŁ

W dniach 12-15 czerwca gościliśmy węgierskich przyjaciół ze szkoły partnerskiej w Kisújszállás. Była to już siódma wizyta młodzieży z Móricz Zsigmond Gimnázium w Gminie Wilamowice. Program wizyty był urozmaicony, w czwartek młodzież z Węgier ścigała się na gokartach na bielskim torze Zygzak. Rywalizacja trwała do późnych godzin nocnych. W piątek młodzi Węgrzy odwiedzili Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie gościł ich prof. dr hab. Rajmund Tomik. W programie było zwiedzanie kampusu uczelni, wykład pana profesora o możliwościach podjęcia studiów w Polsce, prezentacja „Najpiękniejsze miejsca w Polsce – według listy UNESCO”, oraz mecz piłki nożnej reprezentacja AWF Katowice kontra reprezentacja Móricz Zsigmond Gimnázium. Późnym popołudniem nasi goście dotarli do Zabrza, gdzie zwiedzili zabytkową kopalnię Giudo. W sobotnie przedpołudnie w programie było zwiedzanie muzeum KL Auschwitz, a po południu młodzież węgierska i polska uczyła się polskich tańców ludowych oraz bawiła się na dyskotece w Dankowicach. Wspólne spotkanie zakończyły w niedzielę rozgrywki sportowe zorganizowane w hali w Pisarzowicach, gdzie ramię w ramię rywalizowali z sobą uczniowie z Dankowic, Pisarzowic, Wilamowic i Kisújszállás. Sportową rywalizację zakończył turniej strzelecki „O kilogram krówek”, który został zorganizowany przez panów radnych Władysława Carbola i Mariana Roznera. Na zakończenie dyrektor Móricz Zsigmond Gimnázium Tamás Szabó otrzymał pamiątkową tablicę upamiętniającą siedem lat współpracy gimnazjów z Dankowic, Pisarzowic, Wilamowic i Kisújszállás. Do zobaczenia za rok.


VII MAGYAR - LENGYEL TALÁLKOZÓ

Jak co roku, uczniowie gimnazjów naszej gminy, w liczbie 39, wybrali się 15 maja 2014r. do Kisújszállás na zaproszenie tamtejszej szkoły im. Zygmunta Moricza (www.mzs.sulinet.hu). Wyprawa rozpoczęła się dość ekscytująco. Autokar po zabraniu pasażerów z Dankowic i Wilamowic miał wyruszyć z Pisarzowic o 7.00, ale jeden z opiekunów po zajęciu miejsca stwierdził, że ma wodę w bucie i musiał w deszczu wrócić do domu, by zmienić obuwie. To była pierwsza pęknięta guma (podeszwa). Następną była gumowa poduszka podwozia autobusu, która strzeliła sobie po przekroczeniu słowackiej granicy, a kolejna rozerwała się w okolicy Bańskiej Bystrzycy…. I to był klops! Zostaliśmy na kilka godzin na placu pewnej bazy samochodowo-transportowej. Kierowcy, kierownik wycieczki i miejscowi słowaccy przyjaciele intensywnie pracowali fizycznie i intelektualnie, czego wynikiem była przesiadka do słowackiego autokaru, który dowiózł nas wszystkich na miejsce i wrzucił w ramiona stęsknionych i cierpliwie czekających Węgrów, z dyrektorem gimnazjum, Tomaszem Szabo, na czele.
Na tym zakończyły się wyjazdowe turbulencje i zaczęło się już samo przyjemne. Następny dzień uczniowie spędzili w przepięknym Budapeszcie, podziwiając zabytki na Wzgórzu Gelerta i nadbrzeżne widoki z pokładu stateczku na Dunaju. Wieczorem zabawy i dyskoteka w sali gimnastycznej. W sobotę wybrali się do Turkeve na jarmark ludowy pełen dymiących kotłów z węgierskim gulaszem z jagnięcego mięsa, a także płucek i jąder nieszczęsnych przedstawicieli baraniego rodu. Ekscytujące potrawy! Także dziesiątki gatunków serów, wędlin, przetworów owocowych i warzywnych mogły pobudzić apetyt każdego spacerującego między kramami z wytworami rękodzielniczymi ze skóry, żelaza i koronek ludowych. Po południu gimnazjalistki w towarzystwie gimnazjalistów (i opiekunów, rzecz jasna) korzystali z dobrodziejstwa termalnych źródeł w gościnnym Kisújszállás, a następnie pobierali lekcje tańca w sali gimnastycznej. Ogniste przytupywania, obroty i inne węgierskie harce doskonale prezentowały się w madziarsko- polskich parach. Do późna!
W niedzielę wszyscy wypoczywali znowu w termalnych basenach a po obiedzie musieli już wracać do Polski. Wizyta zapoczątkowała przyjaźnie nowego "rocznika" uczniów, być może będą one potwierdzone rewizytą Węgrów w połowie czerwca.

P.S. Jedzenie wyśmienite, spanie - internatowe, upominki - serdeczne. Pobyt - ekscytujący.


ZAPRASZAMY DO GIMNAZJUM


INFORMACJA DLA UCZNIÓW SPOZA OBWODU, KTÓRZY CHCĄ UCZĘSZCZAĆ DO GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W PISARZOWICACH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

1. Kandydat dostarcza do sekretariatu szkoły w terminie od 15.04.2014 r. do 22.05.2014 r. wypełniony wniosek. plik do pobrania >>>

2. Do dnia 1.07.2014 r. do godz. 15:00 dostarcza:
- kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
- kopię zaświadczenia o wynikach sprawdzianu po szkole podstawowej,

3. Do dnia 3.07.2014 r. do godz. 15:00 Szkolna Komisja Rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

4. Do dnia 7.07.2014 r. do godz. 15:00 kandydat potwierdza wolę przyjęcia do gimnazjum poprzez dostarczenie:
- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
- oryginału zaświadczenia o wynikach sprawdzianu po szkole podstawowej,
- karty zdrowia,
- zdjęć legitymacyjnych (2 sztuki opisane: imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania).

5. W dniu 8.07.2014 r o godz. 15:00 Szkolna Komisja Rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nie przyjętych do gimnazjum.


INFORMACJA DLA UCZNIÓW Z OBWODU, KTÓRZY CHCĄ UCZĘSZCZAĆ DO GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W PISARZOWICACH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

1. Uczeń dostarcza do sekretariatu szkoły w terminie od 15.03.2014 r. do 22.05.2014 r. wypełnione zgłoszenie. plik do pobrania >>>

2. Do dnia 1.07.2014 r. do godz. 15:00 dostarcza:
- oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
- oryginał zaświadczenia o wynikach sprawdzianu po szkole podstawowej,
- kartę zdrowia,
- zdjęcia legitymacyjne (2 sztuki opisane: imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania).


FINAŁ PREZENTACJI PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

9 czerwca 2014 roku w naszym Gimnazjum odbył się Finał Festiwalu Projektów Gimazjalnych, koordynowany przez mgr Aleksandrę Jasek i mgra Roberta Warota. Projekt ten odbywa się cyklicznie, w tym roku poszczególne prezentacje skupiały się wokół życia i działalności Karola Wojtyły. Jury obradowało w składzie: p. Bożena Sobocińska (Kierownik ZOSiP), p. Tomasz Królicki (Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Wilamowicach), p. Stanisław Peszel (sołtys Pisarzowic), p. Maciej Żarski (dyrektor gimnazjum), p. Aleksandra Jasek (koordynator projektu), a także przedstawicielka samorządu uczniowskiego, Karolina Jędrzejko. Swoje projekty przedstawili uczniowie klas drugich,którzy przez pół roku opracowywali je pod okiem swoich opiekunów.
Do finału zakwalifikowano sześć prac:
I Nowa Zelandia - kraj białej chmury, opiekunem projektu był mgr Bogdan Kubica, a uczniowie przygotowujący projekt to: Magdalena Ficek, Weronika Kudziełko i Bartłomiej Wiewióra.
II Jan Paweł II - propagator zdrowego żywienia - opiekunem była mgr Barbara Zawada, zaś uczniowie opracowujący projekt to: Ewa Gacek, Natalia Lach, Klaudia Rostkowska, Martyna Szatan i Bartłomiej Wieczorek.
III Pielgrzymki Jana Pawła II po Polsce - opiekunem była mgr Agnieszka Kania, uczniowie pracujący nad projektem to: Dawid Ciapała, Bogusław Kubiczek, Marcin Matuszyński i Damian Pękala.
IV Teatr rapsodyczny w życiu Jana Pawła II - opiekunkami były mgr Anna Torbiak i mgr Aleksandra Jasek, a uczennice przygotowujące projekt to: Agata Kubiczek, Paulina Szczurek, Zuzanna Szlagor i Joanna Hałat.
V Podróże kulinarne Jana Pawła II - opiekun - mgr Joanna Kubica, a uczennice opracowujące projekt to Karolina Jagieła, Anna Mynarska, Żaneta Carbol, Alicja Znajomska. VI "Czerwony Kapturek" - przedstawienie kukiełkowe dla przedszkolaków opiekunem był mgr A. Czekaj, natomiast uczennice przygotowujące projekt to Monika Kenig, Marta Płonka, Angelika Mynarska i Dominika Witek.
Decyzją jury nie przyznano pierwszej nagrody, gdyż wszystkie prezentacje były wykonane na wysokim poziomie, a uczniowie włożyli wiele pracy, by stworzyć najlepsze jakościowo projekty. W związku z tym Bank Spółdzielczy w Wilamowicach w osobie Prezesa Zarządu zobowiązał się zasponsorować nagrody książkowe o Janie Pawle II, aby nagrodzić projekty finałowe uczniów naszego Gimnazjum. Wyróżniono natomiast nagrodą Rady Rodziców szóstą prezentację, której celem było nie tyle samo przedstawienie osoby papieża - Polaka, co dawanie radości innym ludziom, nawet tym najmłodszym (uczniowie, w ramach prezentacji, wystąpili aż trzykrotnie dla dzieci w przedszkolu).
Tegoroczny Festiwal Projektów Gimnazjalnych po raz kolejny pokazał kreatywność naszych uczniów, gdyż umiejętnie potrafili połączyć zdobytą wiedzę z innowacyjną formą jej przekazu.


WYCIECZKA DO OGRODU DOŚWIADCZEŃ

W poniedziałek 2 czerwca drugie klasy naszego gimnazjum wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie, gdzie motto przewodnie brzmi "Kto tu rządzi? FIZYKA!". Ogród Doświadczeń to sensoryczny park edukacyjny z interaktywną ekspozycją, tu nasi uczniowie eksperymentowali, bezpośrednio doznawali działania praw fizyki i co najważniejsze fantastycznie się przy tym bawili.


SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

20 maja 2014r. odbyła się kolejna już edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego. W konkursie wzięło udział ponad 40 uczniów z klas 1-3 naszego gimnazjum. Prace konkursowe zostały przygotowane przez p. Annę Handzlik-Tatoń i p. Bogdana Kubicę. Uczniowie rozwiązywali testy kompetencji językowych na trzech poziomach trudności - oddzielnie dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody - materiały do samodzielnej nauki języka angielskiego. A oto lista zwycięzców:

KLASY 1
1. Wiktoria Kurowska 1b
2. Radosław Stasica 1b
3. Artur Markiel 1c

KLASY 2
1. Bartłomiej Wiewióra 2c
2. Karolina Jagieła 2a
3. Marcin Matuszyński 2b

KLASY 3
1. Zuzanna Danielczyk 3c
2. Krystian Janowski 3c
3. Kamil Międzybrodzki 3b


SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W kwietniu zorganizowany został konkurs z języka niemieckiego "Mein Alltag". W konkursie wzięli udział uczniowie z klas drugich naszego gimnazjum. Zadaniem uczniów było wykonanie projektu, w którym opiszą swój zwykły dzień. Praca konkursowa mogła mieć formę prezentacji w programie Power Point lub krótkiego filmu. Oceniane były: pomysłowość ujęcia tematu, wykonanie - umiejętne posługiwanie się wybranym programem komputerowym, treść wypowiedzi w języku niemieckim i poprawność leksykalno-gramatyczna oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Pierwsze miejsce zdobyła Natalia Lach z klasy 2c, drugie miejsce zajęły ex aequo: Klaudia Rostkowska z klasy 2a i Wiktoria Boryś z klasy 2b. Gratulacje!


DZIEŃ OTWARTY DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

W dniu 29.04.2014 roku Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach zorganizowało DZIEŃ OTWARTY DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH. Chętnie wzięły w nim udział technika, szkoły zawodowe oraz licea z Bielska-Białej, Kęt czy Brzeszcz. Przedstawiciele placówek ponadgimnazjalnych zaprezentowali atuty swych szkół, pokazując prezentacje multimedialne, reklamy oraz opowiedzieli o rodzajach profili, innowacjach, a także możliwościach, jakie daje nauka w poszczególnych szkołach.
Takie informacje z pewnością pomogły poszerzyć wiedzę trzecioklasistów na temat ofert proponowanych przez szkoły ponadgimnazjalne, z których będą mogli skorzystać już niebawem. Być może nawet pozwoliły niektórym uczniom dokonać wyboru przyszłej szkoły.
Wszystkim uczniom klas trzecich życzymy trafnego wyboru w dalszej edukacji!


APEL Z OKAZJI KANONIZACJI JANA PAWŁA II

Dnia 16 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbył się apel, nawiązujący do kanonizacji Jana Pawła II, która odbyła się w Watykanie 27 kwietnia. Po krótkim przemówieniu pana dyrektora, mogliśmy zobaczyć występy na ten temat przygotowane przez panie: Gabrielę Gacek i Beatę Szczotkę oraz uczniów i uczennice klas pierwszych i drugich. Razem z nimi śpiewaliśmy również różne piosenki związane z naszym patronem. Od teraz nasza szkoła będzie nosić imię kolejnego polskiego świętego!

Kamil Międzybrodzki


METAMORFOZA

21 marca 2014 roku w Gimnazjum im. J. Pawła II w Pisarzowicach w ramach Dnia Otwartego Szkoły odbyła się niecodzienna akcja plastyczna związana z pierwszym dniem wiosny pt. "METAMORFOZA". Wiosna to czas, kiedy po "zimowym śnie" przyroda na nowo budzi się do życia.
Uczniowie gimnazjum przygotowali niecodzienne stroje przypominające kolorowe skrzydła motyli. Przebrani i ucharakteryzowani, zostali owinięci w przeźroczystą folię w taki sposób, że ich postacie przypominały kokony owadów.
O godz. 12.00 nastąpił moment metamorfozy, uczniowie uwolnili się z krępujących struktur poczwarek i stworzyli niecodzienne widowisko o charakterze symbolicznym, nawiązującym do odradzającego się życia.
Happening poprzedziło wystąpienie dyrektora szkoły mgr. Macieja Żarskiego. Pomysłodawcą akcji była mgr Barbara Felusiak - Zawada. W realizacji działań uczestniczyła również mgr Anna Kóska.

Film z Dnia Otwartego Szkoły


TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

We wtorek 25 marca w Gimnazjum w Jasienicy odbyły się Finały Powiatu w Piłce Ręcznej dziewcząt. Nasze uczennice zdobyły tytuł Wice Mistrza!
Po zaciętej walce wygrały mecz z dziewczynami z Gimnazjum nr 2 z Czechowic (Mistrzyniami Powiatu w Piłce Koszykowej) :), jednakże uległy zdecydowanie rywalkom z Bystrej.
Serdecznie gratulujemy II miejsca w powiecie bielskim


TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN NIEZRZESZONYCH

22 marca w Pisarzowicach odbył się Turniej Piłki Nożnej Drużyn Niezrzeszonych. Od nawiązania współpracy pomiędzy fundacja a gimnazjum to już piąty turniej którego organizatorami byli Fundacja Krzyż Dziecka i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach. W zawodach wystartowało dziewięć drużyn. Zaciętą sportową rywalizację kontrolowali sędziowie Kolegium Sędziowskiego w Skoczowie, reprezentujący Beskidzki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, panowie Janusz Glos i Andrzej Zabdy. Poziom sportowy turnieju był wysoki, a rywalizacja odbywała się w duchu fair-play.

Wyniki Turnieju

I Miejsce Zespół Milano - Wilamowice
II Miejsce Zespół Drink Team
III Miejsce Zespół Młodzi Wilcy
IV miejsce zespół Adex Bud - Jawiszowice
V miejsce drużyna SPPP-Bielsko- Biała
VI miesce drużyna FC Żubr
VII miejsce drużyna FC Sąsiedzi
VIII miejsce drużyna Gimnazjum w Pisarzowicach
XI miejsce drużyna FC Pumba

Najlepszym bramkarzem został wybrany Artur Wikłacz - z drużyny Milano, a najlepszym strzelcem został zawodnik FC Żubr - Kuba Januszyk. Drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami, a zwycięzcy rywalizacji otrzymali pamiątkowe puchary.


NOC FILMOWA W NASZEJ SZKOLE!

28 lutego około godziny 21.00 rozpoczęła się pierwsza w historii naszej szkoły noc filmowa dla gimnazjalistów. Pomysłodawcami byli nauczyciele: Pan Bogdan Kubica i Pan Robert Warot. Impreza cieszyła się ogromną popularnością wśród młodych ludzi, którzy tłumnie, z ochotą i ciekawością, przybyli w piątek w godzinach wieczornych do gimnazjum. Tym razem nikogo nie czekały sprawdziany, kartkówki i odpytywanie. Tego wieczoru w sympatycznej i jakże niecodziennej atmosferze grupa młodzieży spotkała się, by wspólnie obejrzeć 5 wybranych przez uczniów i nauczycieli filmów.
Projekcja odbyła się w hali sportowej, gdzie na materacach otuleni w koce i śpiwory uczniowie przez całą noc śledzili losy bohaterów filmowych. Spotkanie zakończyło się o godzinie 7.00 rano następnego dnia. Młodzież zmęczona i śpiąca, ale zadowolona opuszczała mury szkoły z nadzieją, że nie jest to ostatnia noc filmowa zorganizowana dla uczniów naszego gimnazjum.


SYMPOZJUM NAUKOWE "PIĘĆ WIEKÓW SZKOLNICTWA W PISARZOWICACH"

Szkolnictwo w Pisarzowicach ma wspaniałą i wielowiekową tradycję. Z tej okazji, 22 lutego 2014 roku, w budynku Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach odbyło się, pod patronatem księdza proboszcza Janusza Gacka, sympozjum naukowe "Pięć wieków szkolnictwa w Pisarzowicach". Organizatorami tego przedsięwzięcia była Parafia Św. Marcina w Pisarzowicach, Akcja Katolicka oraz placówki oświatowe Pisarzowic. Zebranych licznie gości przywitał ksiądz kanonik Janusz Gacek, proboszcz pisarzowickiej parafii, a następnie odbył się wykład prof. dra hab. Antoniego Barciaka z Uniwersytetu Śląskiego. Profesor przedstawił szkolnictwo na ziemiach polskich, skupiając się na rejonie księstwa oświęcimskiego. Z kolei dzieje szkoły w Pisarzowicach w okresie staropolskim przedstawił dr Jan Rodak z bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także prelekcja dyrektora seniora, pana Edmunda Bizukojcia, który zaprezentował zarys swojej pracy na stanowisku dyrektora szkoły w latach 1968-1986. Następnie, mgr Agnieszka Kania i mgr Robert Warot przedstawili dzieje funkcjonowania szkoły w Pisarzowicach w latach 1772-1945 a współczesny obraz placówek oświatowych sołectwa Pisarzowice nakreślili ich dyrektorzy: mgr Grażyna Jurasz, mgr Lidia Dziubek i mgr Maciej Żarski. Jako ostatni wystąpił burmistrz Gminy Wilamowice, mgr Marian Trela. Sympozjum naukowe "Pięć wieków szkolnictwa w Pisarzowicach" zakończyła dyskusja nad losami szkolnictwa, czasie której można było usłyszeć wiele konstruktywnych spostrzeżeń.


U W A G A !

Zmiana numeru telefonu kontaktowego w sprawie wynajmu hali sportowej.
Nowy numer: 533845335


GODZINY DZIAŁALNOŚCI ŚWIETLICY

PONIEDZIAŁEK7.30 - 8.15
12.00 - 15.00
Kubica Joanna
Kołodziejczyk Iwona
WTOREK7.30 - 8.15
13.05 - 13.50
14.00 - 14.45
Jasek Aleksandra
Kozłowska Milena
Kołodziejczyk Iwona
ŚRODA7.30 - 8.15
12.00 - 15.00
Skowronek Beata
Gacek Gabriela
CZWARTEK7.30 - 8.15
12.00 - 15.00
Zawada Barbara
Kołodziejczyk Iwona
PIĄTEK7.30 - 8.15
12.00 - 15.00
Czekaj Andrzej
Kołodziejczyk Iwona


ZAJĘCIA PODCZAS FERII ZIMOWYCH

Podczas ferii zimowych organizowane są zajęcia dla uczniów. Szczegółowy plan zajęć


JASEŁKA DLA FUNDACJI "KRZYŻ DZIECKA"

19 grudnia 2013 roku w gimnazjum odbyły się jasełka przygotowane przez nauczycieli, uczniów i przedstawicieli Fundacji "Krzyż dziecka". Zabawne przedstawienie zostało zorganizowane dla podopiecznych fundacji. Po uroczystości dzieci otrzymały podarunki od każdej klasy naszego gimnazjum. Jasełka zakończyły się oficjalnym poczęstunkiem.

film 1
film 2
film 3
film 4


TURNIEJ BOLKA I LOLKA

W dniu 13 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbył się w ramach organizowanego we współpracy Uczniowskiego Klubu Sportowego PTG Sokół z Gimnazjum i Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II projektu pt. „Kreatywni i aktywni”. Turniej współfinansowany był przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W zawodach brały udział wszystkie klasy I-III szkoły podstawowej. Dzieci rywalizowały w dziesięciu konkurencjach (wyścigi rzędów). Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkową koszulkę, a słodkie upominki czekały nie tylko na młodych zawodników, ale i na kibiców.


32 ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO

W dniu 13 grudnia 2013 roku w naszym gimnazjum odbył się apel z okazji 32 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Podczas apelu uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną na temat wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku.


PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach od 10-12 grudnia odbywał się w naszym gimnazjum próbny egzamin we współpracy z wydawnictwem Operon.
Uczniowie trzecich klas 10 grudnia zmierzyli się z arkuszami egzaminacyjnymi z części humanistycznej, 11 grudnia z części matematyczno-przyrodniczej, zaś 12 grudnia przeprowadzono egzamin próbny z języków obcych. Pytania egzaminacyjne zostały przygotowywane przez najbardziej doświadczonych egzaminatorów o najwyższych kwalifikacjach, co gwarantuje naszym uczniom przygotowywanie do kwietniowego egzaminu wegług najwyższych standardów.
Wyniki egzaminu próbnego będą dostępne na oficjalnej stronie wydawnictwa Operon.


ZIMOWY OBÓZ REKREACYJNO-SPORTOWY ZUBEREC<<< KARTA ZGŁOSZENIA >>>


LETNI OBÓZ REKREACYJNO-SPORTOWY CHORWACJA


95 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Na apelu 19 listopada rozdano nagrody konkursu upamiętniającego 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Oto wyniki

I miejsce Natalia Lach II c
II miejsce Martyna Horecka II c
III miejsce Zuzanna Szlagor II b
Wyróżnienie Marcin Majerski II b
Wyróżnienie Angelika Mynarska II b

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy Radzie Rodziców za książkowe nagrody.


PLAKAT PROMUJĄCY UNIĘ EUROPEJSKĄ

W dniu 18.11.2013 r. w siedzibie biblioteki rejonowej w Bielsku-Białej na ulicy 11 listopada dwie nasze uczennice zostały wyróżnione nagrodami w konkursie organizowanym przez Książnicę Beskidzką.

Tematem konkursu było stworzenie plakatu promującego Unię Europejską przez Książnicę Beskidzką.

Nagrody otrzymały:

II miejsce w konkursie otrzymała uczennica klasy II b Zuzanna Szlagor
Wyróżnienie w konkursie otrzymała uczennica klasy II b Klaudia Cieślak

Gratulujemy


APEL - BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE

W dniu 16 października 2013 r. odbył się apel o bezpieczeństwie pieszych na drodze.
Pan dyrektor przedstawił panią reprezentującą PZU oraz omówił bezpieczne poruszanie się po drodze z dwoma rodzajami odblasków; podłużnym na ramię oraz okrągłą zawieszką na plecak lub torbę.
Przewodniczące klas wraz z panem dyrektorem i panią Anną Pszczółką z chęcią i zaangażowaniem zrobili zdjęcie uczniom z wyżej wymienionymi odblaskami.
Po zakończeniu apelu każda z klas otrzymała tę samą ilość odblasków, które później zostały rozdane uczniom.
Dzięki temu apelowi wiemy, jak bezpiecznie i widocznie poruszać się po ulicy o zmroku.


PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

Każdego roku w Częstochowie na Jasnej Górze organizowane jest spotkanie szkół im. Jana Pawła II. Gimnazjum w Pisarzowicach również wzięło w nim udział.
W dniu 10.10.2013r. Młodzież i opiekunowie około godziny 700 wyjechali z Pisarzowic. Wytypowanych zostało po 5 uczniów z każdej klasy i poczet sztandarowy. Kierownikiem wycieczki był ks. Adam Łomozik.
Parking pod Jasną Górą był pełny autobusów, a tłumy ludzi przepychały się między sobą. Sztandary wszystkich szkół i stowarzyszeń wraz z ich przedstawicielami zostali umieszczeni na murach, tak jak ołtarz. Reszta uczestników oglądała wszystko z wielkiej łąki pod klasztorem. Było ich około 20 tysięcy. Wszyscy przybyli księża odprawiali mszę pod przewodnictwem biskupa. Po około dwóch godzinach modlitwy pielgrzymi wrócili do autobusów i wyruszyli w drogę powrotną.
Całość pielgrzymki przebiegła sprawnie i szybko, a tak wielu ludzi chwalących Boga, zebranych w jednym miejscu, wywarło niesamowite wrażenie.


RAJD DO STAREJ WSI

We wtorek 1 października 2013 roku spod szkoły w Pisarzowicach wyruszył rajd uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II. Celem było zwiedzanie zabytkowego, drewnianego kościoła i dawnej szkoły w Starej Wsi.
Mimo zimnego powietrza młodzież dzielnie pokonała około 7 km w jedną stronę.
Na miejscu uczestniczyli w nabożeństwie różańcowym, a następnie poznali historię zabytkowego kościoła z XIV wieku. Z historii wiemy, że świątynia została konsekrowana w 1530 roku. Wnętrze kościoła jest wyposażone m.in. dwa feretrony: wczesno-barokowy na blasze z obrazem Matki Bożej Różańcowej i Chrystusa ukrzyżowanego i późno-barokowy z 1732 roku z obrazami świętej Rodziny i świętego Jana Kantego.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie dawnej szkoły z XVIII wieku, która obecnie pełni funkcję muzeum.
Przyjemną częścią rajdu był ciepły poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek.
Po zasłużonym odpoczynku uczniowie udali się w drogę powrotną i około 1300 szczęśliwie dotarli do swojej miejscowości.

Natalia Lach


EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Od 2001 roku 26 września obchodzony jest w krajach Unii Europejskiej Europejski Dzień Języków. Celem ustanowienia święta języków było uświadomienie ludziom znaczenia wielojęzyczności, pielęgnowanie różnorodności kulturowej i językowej oraz wspieranie nauki języków obcych. Co roku Europejczycy świętują różnorodność językową naszego kontynentu. W tym roku dołączyliśmy do wspólnej zabawy. Z okazji Europejskiego Dnia Języków chętni uczniowie wzięli udział w akcji, której celem było wykonanie collage’u dotyczącego wspomnień z wakacji – prace napisane były oczywiście w językach obcych! Przy okazji uczniowie mogli zapoznać się z ciekawostkami na temat języków.


KURSY AUTOBUSÓW

Na trasie Pisarzowice„Czernichów” - Pisarzowice szkoła - Pisarzowice„Czernichów” :
740 – PRZYWÓZ
1305 – ODWÓZ
1500 – ODWÓZ

Kursy autobusu na trasie Hecznarowice - Pisarzowice szkoła - Hecznarowice:
650 – PRZYWÓZ
1500 – ODWÓZ (poniedziałek - czwartek)
1400 – ODWÓZ (piątek)


OGŁOSZENIE

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 2 września 2013r.:
godz. 800 – msza święta w kościele parafialnym
godz. 900 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w sali WDK
ok. godz. 930 – spotkania z wychowawcami w klasach

Kursy autobusu na trasie „Czernichów” - Szkoła - „Czernichów” w tym dniu:
740 – PRZYWÓZ
1130 – ODWÓZ

Kursy autobusu na trasie Hecznarowice - Szkoła - Hecznarowice (przewoźnik - Pan Tadeusz Miodoński):
740 – PRZYWÓZ
1130 – ODWÓZ


Szkoła partnerska
Wywiad z M. Żarskim
Współpraca

Nabór
Zgłoszenie
Wniosek
Zasady rekrutacji

Z galerii zdjęć