[Rozmiar: 11674 bajtów] [Rozmiar: 111852 bajtów] [Rozmiar: 459 bajtów]

Aktualności Historia Patron Galeria Kontakt
Szkolna dokumentacja
Statut szkoły
Koncepcja pracy
Program profilaktyki
Program wychowawczy
Podręczniki dla klasy I
Wykaz podręczników
Deklaracja wyboru języka
Oświadczenie rodzica
Regulamin hali sportowej

Projekty edukacyjne
Informacje dla rodziców
Zasady realizacji
Załączniki
Baza tematów

Dla uczniów klas III
Terminy rekrutacji
Szkoły ponadgimnazjalne

OGŁOSZENIE

Numer konta bankowego, na które należy dokonywać wpłaty za wynajem hali i boiska sportowego:
Beskidzki Bank Spółdzielczy Oddział w Bielsku-Białej
nr: 47 8111 0009 2001 0031 5742 0002U W A G A !

Lista uczniów przyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2016/2017
jest wywieszona w szkole.EGZAMINY POPRAWKOWE

DATAGODZINAPRZEDMIOT
25.08.20169:00język polski
26.08.20169:00matematyka
26.08.20169:00fizykaKURSY AUTOBUSU DO HECZNAROWIC
W DNIACH 20-24 CZERWCA 2016 R.

Poniedziałek - 17:30 kurs dla klas uczniów klas na komers (uwaga! powrót we własnym zakresie).

Wtorek - 8:30 przywóz, 13:00 odwóz

Środa - 8:30 przywóz, 12:15 odwóz

Czwartek - 8:30 przywóz, 12:15 odwóz

Czwartek - 15:30 przywóz, 18:30 odwóz (zakończenie nauki klas III)

Piątek - 7:30 przywóz, 11:00 odwózMAJÓWKA Z GIMNAZJUM

Po raz pierwszy Gimnazjum im. Jana Pawła II, szkolny klub UKS „PTG Sokół” oraz Szkolne Koło Wolontariatu, zorganizowali imprezę środowiskową „Majówka z Gimnazjum”. Do przygotowań wspólnymi siłami zaangażowali się uczniowie, nauczyciele, Dyrektor naszego Gimnazjum. 15 maja o godzinie 14, Pan Dyrektor Maciej Żarski i Pani Dorota Nikiel, zaprosili licznie zgromadzonych do wspólnej zabawy. A atrakcji było bardzo dużo. Imprezę rozpoczęliśmy pierwszym Biegiem Ku Słońcu im. Janusza Matery, w którym dystans 2 km przebiegło ponad 200 biegaczy. Program rozpoczęły przedszkolaki z grupy 6 i 7. Dzieci przedstawiły ciekawy program artystyczny skierowany do wszystkich rodziców pt.: „Spotkanie bajek”. Zaprezentowali się młodzi sportowcy trenujące wschodnią sztukę walki - Judo. Dzieciaki w wieku od 5 do 10 lat wraz ze swoim trenerem -Bartłomiejem Wieteską pokazali nam jak wygada przykładowy trening judo oraz charakterystyczne elementy tej sztuki walki. Uczennice naszego Gimnazjum - Weronika Kraus, Weronika Mleczko i Angelika Matejko zaprezentowały nam taniec współczesny wraz ze swoimi koleżankami z zespołu tanecznego „Imagine” działającego w Szkole Tańca Cubana w Bielsku -Białej. Uczennica Paulina Zacny zatańczyła taniec nowoczesny według własnej aranżacji. Nie zabrakło również pięknie umalowanych i ubranych mażoretek z grupy „Nemezis” z Hecznarowic. Wraz z nimi prezentowały się uczennice naszego Gimnazjum - Natalia Formas i Zuzanna Szwed. Na scenie nie zabrakło naszych gimnazjalistów z przedstawieniem teatralnym „Zemsta XXI wieku, czyli kto ile razy kogo spychał z ławki VIP” oraz układem tanecznym choco – late grupy teatralnej „Dionizos”. Pan Jacek Kurowski wraz z uczennicami naszego Gimnazjum, biorącymi udział w zajęciach samoobrony pokazał podstawowe elementy tai chi. Nasze spotkanie zakończyliśmy rozdaniem nagród oraz dyskoteką dla gimnazjum. Podczas imprezy odbywały się animacje dla dzieci, turniej piłkarzyków, rodzinne zawody sportowe, turniej piłki nożnej dla dzieci, loteria, kącik fizyczny, pokazy strażackie. Wolontariusze z naszego Gimnazjum malowali twarze dzieciom i prowadzili zajęcia plastyczne. Dochód z Majówki zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych młodzieży z Gimnazjum i działalność Szkolnego Koła Wolontariatu.

lista sponsorów - wersja do pobrania

Organizatorzy.OGŁOSZENIE

Zgodnie z rządowym programem, we wrześniu 2016r. uczniowie klas I i II otrzymają darmowe podręczniki.

Projekt nie obejmuje klas III. Kiermasz używanych podręczników do klasy III odbędzie się we wtorek 21 czerwca br. w bibliotece szkolnej, w godzinach od 11:00 do 13:00.

Wykaz podręczników do klasy III jest dostępny na stronie internetowej - wersja do pobraniaPOROZUMIENIE SERCA

7. kwietnia br. podpisano w Naszej szkole niezwykłe porozumienie, które było owocem ogromnego trudu i pracy koła wolontariatu pod opieką pani Agnieszki Kani i pomocy pani Joanny Przybylskiej.
Przybył do Nas Dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej ks. Robert Kasprowski, aby osobiście podziękować za pracę Naszych uczniów i ich opiekunów oraz podpisać porozumienie pomiędzy Gimnazjum reprezentowanym przez pana Dyrektora Macieja Żarskiego, a Caritas. Było to ogromnie wzruszające, ale za nim do tego doszło, wszyscy mogliśmy zobaczyć fotoreporataż z akcji przeprowadzonych przez Naszych wolontariuszy oraz przedstawienie odgrywane podczas Dnia Chorego w Naszej gminie. Uczniowie przywołali historię Schmitta „Oskar i Pani Róża”, chcąc ukazać inne spojrzenie na cierpienie i śmierć, szczególnie dziecka. W widzach wywołał to przedstawienie falę ogromnych emocji.

Dziękujemy za Waszą pracę i czas poświęcony na czynienie dobra.KONKURS POŻARNICZY

31. marca Prezes OSP Pisarzowice po raz kolejny miał przyjemność wręczyć nagrody zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie pożarniczym w części związanej z wiedzą o pracy straży pożarnej oraz w części poświęconej plastycznej wizji.

Zwycięzcom gratulujemy.PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy dzień wiosny w Naszej szkole jest szczególnym dniem. Nie tylko świętujemy dzień Samorządu Uczniowskiego, ale także zapraszamy szóstoklasistów w Nasze progi, aby zobaczyli z bliska budynek i poczuli atmosferę gimnazjum.
W tym roku mogli zobaczyć eksperymenty z ciekłym azotem, z suchym lodem, ale także przyjrzeć się pod mikroskopem pantofelkom. W innej sali bawili się w piłkarzyki i PlayStation, a w innej sprawdzali swoje możliwości w udzielaniu pierwszej pomocy i budowaniu lądowiska dla jaj. Uczniowie gimnazjum przygotowali poczęstunek dla Naszych gości.
W tym czasie gimnazjaliści rozgrywali konkurencje sprawnościowe w hali gimnastycznej. Bawili się wraz z uczniami białoruskimi, odwiedzającymi Naszą szkołę.
Na koniec wielu uczniów otrzymało pamiątkowe dyplomy i upominki. Mamy nadzieję, że miło będą wspominać ten dzień, bo my na pewno – tak.WYPRAWA PO PIERŚCIEŃ

Dnia 18.03. członkowie szkolnego koła teatralnego „Dionizos” wybrali się do Teatru Lalek Banialuka na spektakl pt. ,,Pierścień i róża”. O godzinie 17:00 grupa, pod opieką pani Anny Torbiak, pojechała do Bielska.
Samo przedstawienie wypadło bardzo dobrze i widzowie, niezależnie od wieku, świetnie się bawili. Muzyka, scenografia, gra aktorska, wszystko było na naprawdę wysokim poziomie. Cała historia wzbudzała przeróżne emocje i dawała do myślenia. Publiczność nagrodziła aktorów głośnymi oklaskami. Wszyscy opuścili teatr zadowoleni.
Czekając na autobus powrotny, uczniowie udali się do restauracji. Po drodze robili sobie zdjęcia i ogólnie panowała miła atmosfera. Każdy z każdym świetnie się porozumiewał, a cały wyjazd spełnił swoje zadanie - wspólnej integracji i zaznania kultury. Po powrocie wszystkim było przykro się rozstać, ponieważ spędzili razem naprawdę przyjemne popołudnie.OBÓZ REKREACYJNO-SPORTOWY

Zgłoszenie - wersja do pobraniaTAK POMAGAM

Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach pragnie podziękować wszystkim klientom i personelowi sklepów Biedronka w Pisarzowicach i Wilamowicach, którzy w dniach 04 i 05 marca złożyli dary w „zbiórce Żywności Caritas - Tak Pomagam”. 83 uczniów i 20 opiekunów zebrało 1473 kg towarów spożywczych i chemii gospodarczej. Z darów przygotowano 49 paczek dla rodzin i osób samotnych z Pisarzowic, Zasola Bielańskiego, Wilamowic, Dankowic i Starej Wsi. Lista osób, które uzyskał pomoc przedświąteczną, została skonsultowana z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Łączę wyrazy szacunku
Dyrektor Gimnazjum Maciej ŻarskiDZIEŃ CHOREGO

11 lutego 2016 roku obchodziliśmy XXIV Światowy Dzień Chorego, jest to dzień którym w szczególny sposób chcemy być blisko chorych, starszych i tych którzy się nimi opiekują. Młodzież z gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach należąca do szkolnego koła Caritas po raz drugi zaangażowała się w obchody Światowego Dnia Chorego. W tym szczególnym dniu odwiedliśmy Szpital Powiatowy im Św. Maksymiliana w Oświęcimiu, grupa 20 wolontariuszy spotkała się z chorymi dziećmi na dwóch oddziałach szpitalnych. Druga grupa młodzieży odwiedziła Szpital Powiatowy w Bielsku Białej. Wolontariusze przebrani w bajkowe postacie i zwierzątka spotkała się z dziećmi w salach, rozmawiali, czytali bajki, kolorowali kolorowanki, każde chore dziecko otrzymało balonik i prezent, a ich rodzice okolicznościowe obrazki. Pracownicy szpitala otrzymali serduszka z życzeniami, w podzięce za z ich prace. Wizyta ta sprawiła wiele radości dzieciom jak i wolontariuszom. Przygotowaliśmy również spotkanie z starszymi i chorymi mieszkańcami Pisarzowic. Rozpoczęliśmy go msza święta po której młodzież zaprezentowała przedstawienie pt. „Oskar i Pani Róża” którego myślą przewodnią było „Zachowujemy się wszyscy tak jakbyśmy byli nieśmiertelni”. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym poczęstunkiem. Ten dzień po raz kolejny udowodnił nam że niesienie dobra ma sens.
Dziękujemy wszystkim którzy pomogli nam w organizacji tego przedsięwzięcia.
Dziękujemy Pani Gabrieli Boguniowskiej za wypożyczenie strojów, hurtowni zabawek Axiom, Panu Miodońskiemu i Pani Justynie Hetnał za transport, Pani Annie Tatoń za opiekę nad młodzieżą, ks. Ireneuszowi Rojczykowi oraz Pani Wandzie Adamczyk za pomoc przy organizacji Dnia Chorego w parafii.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas
Agnieszka Kania, Joanna PrzybylskaKURS Z PIERWSZEJ POMOCY

Kurs z pierwszej pomocy w ramach losów wygranych podczas balu karnawałowego odbędzie się 5. 03. i 12. 03. od godziny 8:00 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach.
Prosimy uczestników o zgłoszenie informacji do 29. 02. (sekretariat szkoły).NABÓR DO KLASY I

Zgłoszenie - wersja do pobraniaNASI BRYDŻOWI MISTRZOWIE

Dnia 06.02.2016r. pięcioro uczniów udało się do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Józefa Kreta w Ustroniu na turniej mini brydża. Zostali oni należycie ugoszczeni, poczęstowani kawą i ciastkami. O godzinie 12:00, gdy już wszyscy się zebrali, oficjalnie rozpoczęła się impreza.
Rozegrane zostało 9 rozdań. Uczestników było w sumie 12 i byli podzieleni na dwuosobowe pary (dwie pary z Naszego gimnazjum, trzy pary z SP nr 6 i jedna para mieszana). Po około trzech godzinach zakończyła się gra i sędziowie zaczęli liczyć punkty. Uczniowie poszli w tym czasie na salę gimnastyczną i tam bawili się przez jakiś czas. Następnie ogłoszone zostały wyniki. Pierwsze miejsce zajęła para Klaudii Olmy i chłopaka ze szkoły Józefa Kreta.
Na koniec młodzi brydżyści zostali poczęstowani pizzą, rozdano dyplomy i wszyscy pożegnali się w pozytywnych nastrojach.

Gratulujemy !ZIMOWA NOC FILMOWA

Szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się lekcje. Jak się okazuje, można też spotkać się z nauczycielami, czy kolegami z ławki na wspólnym oglądaniu filmów.
W piątek, 5 lutego br., w Naszej szkole odbyła się noc filmowa, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz opiekunów. Projekcje filmów o różnorodnej tematyce trwały od godziny 20.00 do 7.00 i odbywały się na hali sportowej. Uczniowie obejrzeli 5 różnych ekranizacji filmowych.
Kulminacyjnym punktem nocnej imprezy była zbiorowa konsumpcja pizzy, która została dostarczona w sporych ilościach do szkoły. Noc filmowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy przyszli na nią, odmawiając sobie snu do samego rana.

Dziękujemy organizatorom oraz nauczycielom, którzy nas pilnowali.SEJMIK UCZNIOWSKI

Dnia 4 lutego 2016 roku odbyła się kolejna sesja Sejmiku Uczniowskiego. Spotkanie odbyło się w szkole w Hecznarowicach. Podczas sejmiku spotkaliśmy się z dwoma osobami, które opowiedziały nam ciekawe historie ze swojego życia. Pierwszą z nich był ksiądz, który podzielił się z nami swoimi przeżyciami z pielgrzymek, które przeżył oraz przedstawił nam bardzo ciekawe wspomnienie z jego przeszłości. Drugą osobą był pewien Pan, który pokazał nam zdjęcia ze swoich podróży po świecie i opowiedział nam o wszystkich wycieczkach, na które do tej pory wyruszał. Sesję prowadzili delegaci ze szkoły z Hecznarowic.
Po spotkaniu wszyscy delegaci udali się wraz z opiekunami z powrotem do swoich szkół.ŻYWA LEKCJA HISTORII

20 stycznia 2016 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach odbyła się żywa lekcja historii, zorganizowana przez nauczyciela WOS-u i historii pana Roberta Warota i panią Agnieszkę Kanię.
Lekcja przedstawiona była w charakterze wizualizacji bitew przeprowadzonych przez Jana Sobieskiego oraz wcześniejszych królów elekcyjnych.
Przedstawienie zaczęło się o godz. 11:30. Wzięło w nim udział ok. 169 uczniów oraz 5 nauczycieli. Po przywitaniu dwóch gości zaprezentowano przeciętny strój szlachcica oraz chłopa tamtych czasów. Największe zainteresowanie wzbudziła zbroja rycerska.
Prowadzący zadawał pytania publiczności, która nagradzano monetą wybijaną na oczach odpowiadającego.
Na koniec wszyscy obecni wyszli na boisko, by zobaczyć strzał z pistoletu. Po dłuższej chwili widzowie doczekali się strzału. Na tym zakończył się pokaz.

Dziękujemy organizatoromDYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

W tym roku znów odbyła się dyskoteka karnawałowa 14 I. Uczniowie bawili się przy dźwiękach karnawałowych przebojów puszczanych przez wodzireja. Prowadzący zorganizował zabawy taneczne i ruchowe, w których uczestnicy bardzo chętnie brali udział.

Dziękujemy organizatoromWARTO POMAGAĆ

W Gimnazjum im. Jana Pawła II Pisarzowicach działa Szkolne Koło Wolontariatu. Przez cały rok organizujemy wiele akcji charytatywnych i zbiórek. Jednak grudzień był dla nas bardzo pracowitym miesiącem. Najpierw włączyliśmy się w ogólnopolską akcję charytatywną organizowaną przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu Poduszka dla maluszka; uczniowie naszego Gimnazjum zebrali 300 zł, które zostały przekazane Fundacji. Czwartego grudnia młodzież przebrana za aniołki, Mikołaje i bajkowe postacie udała do się do przedszkoli w Pisarzowicach i Hecznarowicach, gdzie rozdawała dzieciom cukierki, baloniki, czytała bajki i wykonywała ozdoby świąteczne z masy solnej. Mikołajkowe spotkanie sprawiło wiele radości młodzieży i dzieciom z przedszkola. Pomogliśmy również Fundacji Krzyż Dziecka w organizacji Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Wzięliśmy udział w akcji Caritasu Tak pomagam. Jedenastego i dwunastego grudnia w sklepach Biedronka w Pisarzowicach i Wilamowicach zbieraliśmy produkty spożywcze i chemię gospodarczą. W akcji brało udział 54 uczniów naszego Gimnazjum i 17 nauczycieli z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. Sama zbiórka to nie wszystko; w poniedziałek uczniowie posegregowali i zliczyli wszystkie towary. Okazało się, że zebraliśmy razem prawie 2 tony towarów. Z darów przygotowano 45 paczek , które w wtorek i czwartek trafiły do rodzin i osób samotnych z Pisarzowic, Hecznarowic, Dankowic, Starej Wsi i Wilamowic. Mamy nadzieję, że akcja Tak pomagam sprawiła nie tylko satysfakcję wolontariuszom, ale także wiele radości obdarowanym. W trakcie zebrania rodziców przygotowaliśmy kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczyliśmy na prezent dla chorego kolegi z naszego Gimnazjum. Nie zapomnieliśmy również o chorych z parafii z Pisarzowic i Hecznarowic. Wolontariusze upiekli pierniczki i przygotowali życzenia świąteczne, które rozwieźli razem z księżmi do 80 chorych. Przez cały miesiąc w bibliotece szkolnej powstawały kartki świąteczne (w sumie wykonaliśmy ponad 200), z którymi składaliśmy życzenia naszym dobroczyńcom, chorym i potrzebującym pomocy. Na zakończenie pracowitego grudnia w naszym Gimnazjum przygotowaliśmy spotkanie wigilijne dla podopiecznych Fundacji Krzyż Dziecka. Szkole koło teatralne Dionizos pod kierownictwem pani Anny Torbiak i Gabrieli Gacek zaprezentowało jasełka, a wolontariusze przygotowali spotkanie przy stole. Wszyscy uczniowie naszego Gimnazjum złożyli się na prezenty dla podopiecznych. Przygotowano 30 paczek, które wywołały uśmiech radości na twarzach zaproszonych gości. Wszystkie te akcje nie mogłyby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie i praca naszej młodzieży, na którą zawsze można liczyć. Bardzo wam wszystkim dziękujemy, pamiętajcie: dobro zawsze powraca! Dziękujemy również dyrektorowi, nauczycielom, pracownikom Gimnazjum za pomoc i zrozumienie, pani Gabrieli Boguniowskiej za wypożyczenie strojów, państwu Agnieszce i Wojciechowi Tremblom za pomoc przy organizacji kiermaszu, wszystkim rodzicom gimnazjalistów za zrozumienie i okazaną pomoc, klientom Biedronki w Pisarzowicach i Wilamowicach, za złożone dary, pracownikom sklepów za wyrozumiałość i życzliwość. Wszystkim mieszkańcom naszej Miejscowości i Gminy życzymy Szczęśliwego Nowego Roku! Niech dobro do was powraca!PODZIĘKOWANIE

Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach pragnie podziękować wszystkim klientom i personelowi sklepów Biedronka w Pisarzowicach i Wilamowicach, którzy w dniach 11 i 12 grudnia złożyli dary w „dziewiątej zbiórce Żywności Caritas-Tak Pomagam”. 54 uczniów i 17 nauczycieli zebrało 1225 kg i 278 litrów towarów spożywczych i 663 sztuki różnej żywności i chemii gospodarczej. Z darów przygotowano 45 paczek dla rodzin i osób samotnych z Pisarzowic, Hecznarowic, Wilamowic, Dankowic i Starej Wsi. Lista osób, które uzyskał pomoc przedświąteczną, została skonsultowana z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Łączę wyrazy szacunku
Dyrektor Gimnazjum Maciej ŻarskiOBÓZ REKREACYJNO-SPORTOWY

Zgłoszenie - wersja do pobraniaZAPRASZAMY DO WIEDNIA!

Wszystkich uczniów, którzy chcieliby poznać trochę kulturę Austrii i zwiedzić piękną stolicę tego kraju – Wiedeń, zapraszamy do wzięcia udziału w dwudniowej wycieczce, która odbędzie się w maju 2016r.

Szczegóły wycieczki - wersja do pobraniaWczoraj do ciebie nie należy.
Jutro niepewne.
Tylko dziś jest twoje.
JPII

OBCHODY DNIA PATRONA NASZEJ SZKOŁY

Obchody zainaugurowała uroczysta msza święta, w której wzięli udział przedstawiciele klas Naszej szkoły, nauczyciele wraz z pocztem sztandarowym. Następnie wszyscy udali się do szkoły, by wspólnie wziąć udział w inscenizacji słowno-muzycznej, przygotowanej przez uczniów klasy 1a pod kierunkiem pani Agnieszki Kani i ks. Piotra Homla. Uczniowie przypomnieli ciekawe chwile z życia Jana Pawła II, zaprosili nas na czas refleksji i wyciszenia, ale także czas humoru, bo takie było życie Patrona naszej szkoły. Wiersze, anegdoty i piosenki uzupełniły tą jakże ciekawą i inspirującą biografię.
Wcześniej wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na najlepszy portret przedstawiający Naszego patrona, a później zobaczyły pięknie przygotowany występ. Zwycięzców wyłonił zaproszony gość – proboszcz ks. Janusz Gacek wraz z panem Dyrektorem Maciejem Żarskim.
Dzień Patrona był tak wyjątkowy, jak jego główny bohater - Jan Paweł II. Uczucia związane z Jego osobą nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jego idee i myśli, są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego człowieka.

Dziękujemy twórcom i ich opiekunom„ W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka. Rzeczą istotną jest nie
zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój”
Citius-Altius-Fortius
łac. szybciej, wyżej, silniej

OTWARCIE BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO

15 października nastąpił długo wyczekiwany dzień, w którym oficjalnie otwarto boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Pisarzowicach. Należy uznać ten dzień za szczęśliwy i godny zapamiętania. Otóż o godzinie 10 w hali gimnastycznej gimnazjum odbyło się uroczyste otwarcie długo oczekiwanego wielofunkcyjnego boiska.
Na uroczyste otwarcie przybyli zaproszeni Goście m. in.: burmistrz Gminy p. Marian Trela, wiceburmistrz Gminy p. Stanisław Gawlik, przewodniczący Rady Miejskiej p. Stanisław Nycz, radny Rady Miejskiej p. Maciej Derbin, sołtys Pisarzowic p. Stanisław Peszel, proboszcz Pisarzowic ks. Janusz Gacek, wicewojewoda Województwa Śląskiego p. Mirosław Szemla, kierownik ZOSIP p. Bożena Sobocińska i wielu znamienitych gości. Oficjalnego otwarcia, a także powitania zaproszonych gości dokonali wspólnie dyrektorzy obu szkół – p. Lidia Dziubek i p. Maciej Żarski.
Były gratulacje, brawa, a także prezenty w postaci piłek, które przekazano na ręce dyrektorów. Po przemówieniach zaproszonych gości nastąpiło przecięcie symbolicznej wstęgi, do której zostały zaproszone osoby, które przyczyniły się do realizacji tej ważnej inwestycji. Goście udali się na zewnątrz i tam w niesprzyjającej aurze dokonali przecięcia. W międzyczasie proboszcz parafii w Pisarzowicach ks. Janusz Gacek odmówił krótką modlitwę w intencji bezpieczeństwa korzystających z obiektu oraz dokonał symbolicznego poświęcenia boiska.
Po dokonanym akcie otwarcia i poświęcenia goście powrócili do hali i mieli okazję podziwiać występy artystyczne Naszych uczniów – happening w postaci żywych kół olimpijskich, które przypominały jak ważny jest sport, zasady fairplay; następnie układ choreograficzny do muzyki Waka waka, następnie wystąpił zespół mażoretek. Wszyscy byli zachwyceni ich precyzją i duchem walki.
Po występach artystycznych goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany w sali gimnastycznej szkoły podstawowej.
Mimo, iż w tym dniu pogoda niezbyt dopisała otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Pisarzowicach ucieszyło wszystkich, a przede wszystkim dzieci oraz młodzież, dzięki któremu będą mogły rozwijać swoje umiejętności sportowe.

Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie
uroczystości otwarcia boiska!WYKŁAD PANI DR MARTY BURGHARDT

W czwartek 15 października w naszej szkole odbył się wykład Pani dr Marty Burghardt „Wadowickie Korzenie Karola Wojtyły”. Zebrani uczniowie i nauczyciele mogli usłyszeć wiele ciekawych informacji o swoim patronie i jego rodzinie. Pani doktor jest absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wydziału Literatury Filozofii Libra Universita Maria Santissima Assunta w Rzymie. W latach 2001-2005 pracowała w Centrum Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie.


ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 14 października obchodziliśmy święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.
W tym dniu w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście, w tym przedstawiciel Rady Rodziców pani Sylwia Śnioch. Tego dnia obchodziliśmy święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego powitali wszystkich gości, a szczególnie pierwszorocznych.
Życzenia w imieniu rodziców przekazała przewodnicząca Rady Rodziców. Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom kwiatami, świeczkami i życzeniami, specjalnie przygotowanymi przez Mikołaja Idzika i Justynę Kubicę.
Dla zgromadzonych nauczycieli i pracowników były to miłe chwile. Po części oficjalnej, w której uczniowie klas pierwszych ślubowali, nastąpiły „otrzęsiny” przygotowane przez starszych kolegów.
Dyrektor szkoły, nauczyciele oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania gościom za przyjęcie zaproszenia i udział w akademii. Pamiętajmy jak ważne zadania stoją przed nami wszystkimi każdego dnia:

Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania
powierzonych wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym i poważnym
wyzwaniem. Młodzi was potrzebują. Oni poszukują wzorców, które byłyby dla nich
punktem odniesienia. Oczekują odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie
nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od was przykładu życia.
Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i
sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod
ich przyszłe życie (..). JPIIPIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

Dnia 8 października odbyła się pielgrzymka do Częstochowy. Udział wzięło w niej 40 uczniów z naszej szkoły. Udali się tam razem z księdzem Piotrem Homlem, Panią Monika Podhorodyńską i Panem Rafałem Mączką. Na Jasnej Górze o godz.11:00 odbyła się uroczysta msza święta koncelebrowana przez wielu księży. Udział brały w niej wszystkie szkoły im. Jana Pawła II w Polsce. Łącznie zgromadzonych było około dwadzieścia tysięcy osób z pięciuset placówek. Każdą, łącznie z naszą szkołą, reprezentował poczet sztandarowy ustawiony na baczność na Wałach Jasnogórskich. Po około dwugodzinnej mszy uczniowie powrócili do autokaru i szczęśliwie wrócili do Pisarzowic.


OGNISKO „DIONIZOSA”

Już drugi raz na początku roku grupa teatralna organizuje „ognisko”. Spotkanie może odbywać się na terenie szkoły dzięki przychylności pana Dyrektora, za co serdecznie dziękujemy. Tym razem 1 października spotkali się dawni członkowie zespołu teatralnego ze stałymi i nowymi członkami, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki.
Podczas spotkania uczniowie się poznają, integrują, a także mogą poznać zdanie oraz rady Naszych absolwentów. Jest to niezmiernie sympatyczne, gdy uczniowie wraz z opiekunem – p. Anną Torbiak – w miłej i spokojnej atmosferze, mogą się poznać jeszcze bliżej. W tym roku zaprosiliśmy także panią Aleksandrę Jasek, która chętnie wzięła udział w spotkaniu.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!SPOTKANIE INTEGRACYJNE DLA KLAS PIERWSZYCH

Wrzesień jest trudnym okresem dla pierwszorocznych, dlatego pani pedagog – Joanna Przybylska – stwierdziła, że należy ułatwić im przystosowanie do nowej szkoły. Wraz z częścią grona pedagogicznego oraz przyjaciółmi szkoły zorganizowano z 18 na 18 września pierwsze spotkanie integracyjne, które rozpoczęło się o godz. 15, a skończyło o 7 rano dnia następnego.
Impreza składał się z trzech części. Pierwsza miała miejsce na terenie szkoły. Klasy pierwsze rotacyjnie uczestniczyły w zajęciach, które prowadziły: Joanna Przybylska wraz z panią Joanną Kubicą, kolejne prowadziła pani Milena Kozłowska wraz z panią Moniką Podhorodyńską, a ostanie pani Anna Torbiak wraz z panią Anią Tatoń oraz członkami zespołu teatralnego Dionizos. W międzyczasie uczniowie byli zaproszeni na poczęstunek i herbatę sponsorowaną przez Radę Rodziców. Gdy uczniowie pobawili się w ramach zajęć integracyjnych, wszyscy przeszliśmy na boisko Pionier. Tam pan Rafał Mączka, Bogdan Kubica oraz Jerzy Tatoń piekli już kiełbaski, aby nasi uczniowie zebrali nowe siły do dalszych zajęć. W międzyczasie przyjaciele szkoły – pan Marcin Prusinowski, Maciej Żadkiewicz oraz pani Ewelina Żadkiewicz – przygotowali stacje z zadaniami.
Po konsumpcji kolacji pani Przybylska wraz z panią Torbiak zabrały całą grupę do szkoły, aby uczniowie mogli zabrać białe podkoszulki potrzebne do zajęć i ich podzielić na zespoły międzyklasowe. 7 grup zostało utworzonych ze względu na siłę, wzrost. Każda z grup miała starszego opiekuna wybranego spośród trzecioklasistów (Magdalena Ławeczka, Klaudia Olma, Natalia Formas, Natalia Cieślak, Patrycja Cieślak, Wiktoria Kulak, Aleksandra Włodarczyk). Natomiast nauczyciele prowadzili zajęcia na poszczególnych stacjach – węzeł gordyjski (p. Anna Tatoń), plastyczna grupa (p. Anna Kóska), konkurencja zręcznościowa z jajkiem (p. Milena Kozłowska), narty z desek (p. Ewelina Żadkiewicz), tratwy (p. Joanna Kubica), konkurencja zręcznościowa z przenoszeniem wody (p. Monika Podhorodyńska), a na koniec słynna pajęczyna (p. Maciej Żadkiewicz). Nad całością czuwały panie – Joanna Przybylska i Anna Torbiak. Ostatnim punktem zabawy był powrót do szkoły, ułożenie posłań i obejrzenie komedii.
Spotkanie integracyjne zakończyło się o 7 rano, tuż po uprzątnięciu wszystkiego i spakowaniu rzeczy. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnie tego typu spotkanie i już na stałe zagości ono w naszym programie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie, tym wymienionym i niewymienionym.


ŚWIETLICA SZKOLNA

PONIEDZIAŁEK

7.30 – 8.15 P. Iwona Kołodziejczyk – sala nr 10
8.20 – 9.05 P. Iwona Kołodziejczyk – biblioteka
9.15 – 10.00 P. Iwona Kołodziejczyk – balkon hali gimnastycznej lub inna sala uzgodniona z nauczycielem
13.05 – 13.50 P. Gabriela Gacek – sala nr 10
14.00 – 14.45 P. Gabriela Gacek – sala nr 2

WTOREK

7.30 – 8.15 P. Gabriela Gacek – sala nr 10
8.20 – 9.05 P. Gabriela Gacek – balkon hali gimnastycznej lub inna sala uzgodniona z nauczycielem
12.05 – 12.55 P. Iwona Kołodziejczyk – balkon hali gimnastycznej lub inna sala uzgodniona z nauczycielem
13.05 – 13.50 P. Iwona Kołodziejczyk – balkon hali gimnastycznej lub inna sala uzgodniona z nauczycielem
14.00 – 14.50 P. Iwona Kołodziejczyk – sala nr 2

ŚRODA

7.30 – 8.15 P. Joanna Kubica – sala nr 10
13.05 – 13.50 P. Gabriela Gacek – balkon hali gimnastycznej lub inna sala uzgodniona z nauczycielem
14.00 – 14.50 P. Gabriela Gacek – sala nr 1

CZWARTEK

7.30 – 8.15 P. Barbara Zawada – balkon hali gimnastycznej lub inna sala uzgodniona z nauczycielem
13.05 – 13.50 P. Milena Kozłowska – sala nr 10
14.00 – 14.50 P. Anna Torbiak – sala nr 5

PIĄTEK

7.30 – 8.15 P. Barbara Zawada – sala nr 10
13.05 – 13.50 P. Iwona Kołodziejczyk – sala nr 1
14.00 – 14.50 P. Iwona Kołodziejczyk – sala nr 1


Lengyel, Magyar – két jó barát,
együtt harcol, s issza borát

PRZYJAŹŃ PONAD WSZYSTKO...

W niedzielę (6 X 2015) w Wilamowicach odbyły się w ramach projektu „Wzmacnianie więzi partnerskich” wilamowskie Śmiergusty. Przybyli na nie zaproszeni goście z Węgier oraz Słowacji, m. in. burmistrz miasta, w którym znajduje się zaprzyjaźniona szkoła Móricz Zsigmond Gimnázium - Kisújszállás.
Chcąc wzmocnić przkaz o naszej szczerej i gorącej przyjaźni postanowiliśmy urządzić happening na rzecz naszych węgierskich przyjaciół. Z innicjatywy pana Dyrektora Macieja Żarskiego postanowiliśmy rozciągnąć wraz z uczniami Naszą olbrzymią flagę Węgier, akcentując Naszą przyajźń i radość z pojawienia się węgierskich przyjaciół.
Dzięki uprzejmości Pani tłumacz, zaproszeni goście oraz polscy gospodarze, chętnie wzięli udział w pamiątkowym zdjęciu na tle flagi.
Dziękujemy uczniom za ich poświęcony czas i chęć udziału w happeningu.


NAUKĘ CZAS ZACZĄĆ ...

1 września 2015 roku uroczyście powitaliśmy Nowy rok szkolny 2015/2016. O godzinie 800 w kościele parafialnym odbyła się Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkół. Po nabożeństwach w WDK-a odbył się apel. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.
Następnie przywitano wszystkich zgromadzonych gości, a przede wszystkim pierwszoklasistów. Potem głos zabrał dyrektor szkoły p. Maciej Żarski, który gorąco powitał pierwszoklasistów oraz życzył wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły owocnej i wytrwałej pracy w roku szkolnym 2015/2016.
Pani Monika Podhorodyńska, nauczyciel matematyki, przygotował część artystyczną, która uprzyjemniła ten słodko-gorzki dzień. Później uczniowie udali się do klas lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, koleżankami i kolegami oraz „swoją ulubioną, długo wyczekiwaną szkołą”. Naukę czas zacząć …

Powodzenia drodzy uczniowie!AUTOBUS HECZNAROWICE:

PRZYWÓZ:645 uczniowie z Harszówek i Odsola
PRZYWÓZ:705 uczniowie z okolic Szkoły w Hecznarowicach (pod szkołą)
ODWÓZ: 1430 i 1500 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek)
ODWÓZ: 1330 i 1400 (piątek)

AUTOBUS CZERNICHÓW:

PRZYWÓZ:710 i 1045
ODWÓZ:1305, 1415 i 1550O G Ł O S Z E N I E

Zapraszamy uczniów i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016, które odbędzie się 1 września 2015r. O godzinie 900 w sali WDK w Pisarzowicach. Po uroczystości odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach w budynku gimnazjum.

Uczniów klas I prosimy, by już w tym dniu zabrali ze sobą torbę lub plecak w celu odbioru nowych podręczników, które są przekazywane przez szkołę w ramach rządowego programu "Darmowe podręczniki dla polskich uczniów".

Przed uroczystością rozpoczęcia roku szkolnego zapraszamy na mszę świętą do kościoła parafialnego na godzinę 800. Uczniów z Hecznarowic informujemy, że bus do Pisarzowic odjedzie w tym dniu o godzinie 730 spod szkoły w Hecznarowicach.
Kurs powrotny do Hecznarowic - godzina 1115.

ARCHIWUM


Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2012/2013
Szkoła partnerska
Wywiad z M. Żarskim
Współpraca

Nabór
Zgłoszenie
Terminy rekrutacji
Uchwała XVI/121/15
Lista uczniów klasy I

Z galerii zdjęć