[Rozmiar: 11674 bajtów] [Rozmiar: 111852 bajtów] [Rozmiar: 459 bajtów]

Aktualności Historia Patron Galeria Kontakt
Szkolna dokumentacja
Statut szkoły
Koncepcja pracy
Program profilaktyki
Program wychowawczy
Podręczniki dla klasy I
Wykaz podręczników
Deklaracja wyboru języka
Oświadczenie rodzica
Regulamin hali sportowej

Projekty edukacyjne
Informacje dla rodziców
Zasady realizacji
Załączniki
Baza tematów

Dla uczniów klas III
Terminy rekrutacji
Szkoły ponadgimnazjalne

OGŁOSZENIE

Numer konta bankowego, na które należy dokonywać wpłaty za wynajem hali
i boiska sportowego:
Beskidzki Bank Spółdzielczy Oddział w Bielsku-Białej
nr: 47 8111 0009 2001 0031 5742 0002EGZAMINY POPRAWKOWE

DATAGODZINAPRZEDMIOT
28.08.20179:00matematyka
28.08.201710:30język polski
28.08.201711:30język angielskiOGŁOSZENIE

W poniedziałek 19.06.2017r. odbędzie się raj szkolny na Chrobaczą Łąkę. Zbiórka uczniów o godz. 8.45 przy boisku szkolnym. Uczniowie zostaną dowiezieni i do Kamieniołomu i odwiezieni pod szkołę autokarami.

We wtorek 20.06. w godz. 9.00 - 11.30 odbędzie się Dzień Sportu. Program rywalizacji sportowych zostanie wywieszony w poniedziałek. Środa 21.06. – dzień wolny od zajęć od zajęć dydaktycznych, uczniowie nie przychodzą do szkoły. Wyjątek stanowią osoby, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki – osoby te zgłaszają się do sekretariatu w poniedziałek 19.06.

Czwartek 22.06.: w godz. 7.30 - 8.45 trwają lekcje wychowawcze. Plan lekcji zostanie wywieszony we wtorek. O godz. 9.00 klasy III idą do kościoła na mszę św. kończącą rok szkolny odprawianą specjalnie dla nich. Na godz. 16.00 przychodzą do Fest-Parku na uroczyste zakończenie roku szkolnego i Komers, który będzie trwał do godz. 24.00 (wymagane zgody rodziców). Uczniowie klas I i II po lekcjach wychowawczych przechodzą do WDK na spektakl „Czy ściec?”. Po spektaklu uczniowie idą do domu.

23.06. (piątek) godz. 8.00 msza święta na zakończenie roku szkolnego w kościele parafialnym. O godz. 9.00 uroczyste zakończenie roku szkolnego w sali WDK.

Kursy autobusu do Hecznarowic będą podane w osobnym ogłoszeniu.KURSY AUTOBUSÓW

Kursy autobusu na trasie Hecznarowice – Pisarzowice – Hecznarowice

14.06. (środa):

Odwóz: 1215 i 1315

19.06. (poniedziałek):

Przywóz: 815
Odwóz: ok. 1300 (po rajdzie)

20.06. (wtorek):

Przywóz: 815
Odwóz: 1200

21.06. (środa) – dzień wolny, autobus nie kursuje

22.06. (czwartek):

Przywóz: 700
Odwóz: 1100 (uczniowie, którzy chcą dojechać na zakończenie roku i na Komers proszeni są o zgłoszenie się w poniedziałek 19.06. do dyrektora)

23.06. (piątek):

Przywóz: 730
Odwóz: 1200ZMYSŁY

Blog klasy 2b Projekt Edukacyjny 2017 - link:WYPRZEDAŻ GARAŻOWA

Regulamin "Szkolnej Wyprzedaży Garażowej" - wersja do pobraniaU W A G A !

Kursy autobusu w okresie egzaminów gimnazjalnych (19, 20, 21.04.br.) dla uczniów dojeżdżających z Hecznarowic:

PRZYWÓZ: godz. 800 (środa, czwartek, piątek)
ODWÓZ: godz. 1330 (środa, czwartek)
ODWÓZ: godz. 1300 (piątek)


GRATULACJE!

Uczennice naszego Gimnazjum Martyna i Natalia Obracaj wzięły udział w konkursie organizowanym przez II Liceum im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej „Kobiety zwyczajne i niezwyczajne w historii XX wiecznej Polski”. Tegoroczny konkurs poświęcony był kobietom teatru, dziewczyny wzięły udział w kategorii „Zrób kostium teatralny”. Martynka przygotowała strój Julii z dramatu Szekspira, który zdobył I miejsce. Natalka wykonała strój Kopciuszka zajęła III miejsce. Obu dziewczynom gratulujemy.
TAK, POMAGAM - PODZIĘKOWANIE

W dniach 24 i 25 marca w sklepie Paulinka w Pisarzowicach, Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum im. Jana Pawła II przeprowadziła zbiórkę żywności dla potrzebujących. Zebraliśmy około 600 kg produktów, z których przygotowaliśmy 21 paczek dla potrzebujących mieszkańców naszej miejscowości na Święta Wielkanocne.

Bardzo chcieliśmy podziękować wolontariuszom, uczniom, nauczycielom, pracownikom naszego Gimnazjum za udział w akcji. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że każda akcja nie miała by sensu gdyby nie Wy mieszkańcy Pisarzowic i Wasza hojność. Dzięki Wam koszyk w Paulince ciągle się zapełniał, po raz kolejny pokazaliście naszej młodzieży swoje dobre serce, ofiarność przez chęć dzielenia się z innymi, za co z całego serca dziękujemy. Dziękujemy również kierownictwu i pracownikom sklepu Paulinka za współpracę i życzliwość. Pamiętajmy: dobro powraca.

Opiekun szkolnego koła wolontariatu:
Agnieszka Kania, Joanna Przybylska - PalDZIEŃ PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ

23.03.2017r. obchodziliśmy w naszej szkole dzień przyjaźni polsko-węgierskiej. Święto to zostało ustanowione 12 marca 2007 roku przez węgierski parlament, deklarację poparli wszyscy posłowie. Analogiczną uchwałę 16 marca 2007 roku podjął przez aklamację Sejm RP. Obchody dnia przyjaźni zostały wpisane w nasz projekt i każda z czterech uczestniczących w nim szkół zaplanowała na ten dzień coś szczególnego. W naszym gimnazjum obchody były okazją do przybliżenia wszystkim uczniom geografii, historii oraz różnych obszarów kultury bratniego kraju. Każda klasa otrzymała zadanie przygotowania dwóch kilkuminutowych prezentacji dotyczących wylosowanych przez przewodniczących klas tematów. Prezentacje dotyczyły różnorodnej tematyki od symboli narodowych począwszy, poprzez tematy historyczne, takie jak: węgierscy władcy, bitwy, wodzowie, terytorium Węgier, tematy związane z nauką, kulturą i sztuką (film węgierski, muzyka, laureaci Nagrody Nobla, słynni Węgrzy), sport oraz ciekawostki geograficzno - turystyczne, na kuchni węgierskiej skończywszy. I właśnie prezentacja dotycząca kuchni węgierskiej wraz z prezentacją dotyczącą tego, co warto zobaczyć będąc na Węgrzech, przygotowane przez klasę 2c, zdobyły najwięcej punktów i I miejsce w naszym szkolnym konkursie. Obchody dnia przyjaźni rozpoczęło tradycyjne już rozwinięcie ogromnej flagi węgierskiej oraz polskiej i zrobienie kilku pamiątkowych zdjęć. W przerwach między pokazami uczniowie mieli okazję posłuchać współczesnej węgierskiej muzyki, czyli czegoś, czego nie mają okazji słuchać na co dzień.
O tym, co działo się w pozostałych szkołach biorących udział w naszym wspólnym projekcie unijnym, możecie zobaczyć na naszej grupie na facebooku: hun.pol.erasmus.

Zapraszamy również do obejrzenia filmiku na youtube zamieszczonego przez szkołę węgierską z okazji dnia przyjaźni, na którym w fotograficznym skrócie przedstawiona została nasza grudniowa wizyta na Węgrzech i ich przyjazd w lutym do Polski.KIERMASZ WIELKANOCNY

16.03.2017 r. nasza firma HOME zorganizowała i przeprowadziła kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób wielkanocnych. Przy okazji wystawione na sprzedaż zostały również wykonane wcześniej rzeczy służące do dekorowania domów, produkcją których zajmuje się nasza firma. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem. Mimo, że do świąt pozostało jeszcze sporo czasu, rodzice i nauczyciele chętnie wspierali uczniów naszej szkoły uczących się przedsiębiorczości w praktyce. Zarobione pieniądze zostaną przekazane częściowo na cele charytatywne, część zaś zostanie zainwestowana na zakup materiałów, które posłużą do wykonania kolejnych produktów. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno – koleżeńsko – przyjacielskie.

Wolontariusz to ochotnik pracujący na zasadzie wolontariatu.

Szkolne Koło Wolontariatu działa w naszej szkole od 2012 roku. Przez ten czas udało nam się zorganizować i przeprowadzić na terenie szkoły wiele akcji i kiermaszy o charakterze charytatywnym. Współpracujemy z Fundacją Krzyż Dziecka oraz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W pierwszym semestrze tego roku szkolnego wzięliśmy udział w akcjach:

- 10.09.2016 w biegu pod hasłem Biegniemy z Mają dla Hani Szymborskie. Podczas biegu uczniowie oddali 200 książek dla dzieci z chorobami nowotworowymi.
- W październiku zorganizowano akcję kartka dla Alana. Chłopiec otrzymał 70 kartek z życzeniami od naszych uczniów.
- 25 listopada na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” zorganizowała akcję „Podaruj misia pacjentom Przylądka Nadziei”. Uczniowie Gimnazjum włączyli się w akcję i przesłaliśmy misie dla chorych dzieci.
- Szóstego grudnia młodzież z klasy 1c i wolontariusze przebrani za aniołki, Mikołaje i bajkowe postacie udała do się do przedszkoli w Pisarzowicach, gdzie wystawili przygotowane przez siebie przedstawienie ,,Mikołajkowa przemiana”, rozdawała dzieciom słodycze, a wolontariusze rozdawali aniołki, a także wspólnie z dziećmi bawili się oraz czytali bajki. Mikołajkowe spotkanie sprawiło wiele radości młodzieży i dzieciom z przedszkola.
- Pomoc Fundacji Krzyż Dziecka w organizacji Turnieju Halowej Piłki Nożnej.
- Tak pomagam. 9 i 10 grudnia w sklepie Biedronka w Pisarzowicach zbieraliśmy produkty spożywcze i chemię gospodarczą. W akcji brało udział 58 uczniów naszego Gimnazjum i 12 nauczycieli i pracowników z Gimnazjum. Sama zbiórka to nie wszystko; uczniowie posegregowali i zliczyli wszystkie towary. Okazało się, że zebraliśmy prawie tonę towarów. Z darów przygotowano 28 paczek, które w wtorek trafiły do rodzin i osób samotnych z Pisarzowic. Wolontariusze z naszej szkoły pomagali w zbiórce żywności zespołowi charytatywnemu przy parafii Hecznarowice.
- Uczniowie zebrali kwotę 200 zł, która została przekazana dzieciom z Madagaskaru.
- Przez cały grudzień w bibliotece szkolnej powstawały figurki gipsowe (w sumie wykonaliśmy ponad 200), którymi składaliśmy życzenia naszym dobroczyńcom, chorym i potrzebującym pomocy.
- Dla podopiecznych Fundacji Krzyż Dziecka przygotowaliśmy jasełka oraz spotkanie wigilijne. Szkolne koło teatralne Dionizos pod kierownictwem pani Anny Torbiak zaprezentowało jasełka, a wolontariusze przygotowali spotkanie przy stole. Wszyscy uczniowie naszego gimnazjum złożyli się na prezenty dla podopiecznych. Przygotowano 20 paczek, które wywołały uśmiech radości na twarzach zaproszonych gości. - Spotkanie Szkolnych Kół Caritasu w Lipniku.

Opiekun szkolnego koła wolontariatu:
Agnieszka Kania, Joanna Przybylska - PalPODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom którzy przekazali choćby najmniejszą rzecz na pomoc schronisku dla bezdomnych zwierząt ,,Reksio” w Bielsku-Białej.
Przyniesione przez was dary przekazałem schronisku za co otrzymaliśmy podziękowania.
Zachęcamy Waszych rodziców na przekazanie jednego procentu podatku na rzecz schroniska.


Dziękuje Kacper Bogusch.SZANOWNI KOLEDZY I KOLEŻANKI!

Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce dla psów i kotów z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Reksio” w Bielsku-Białej.

Zbieramy:

- Karma sucha dla psa i kota
- Karma mokra dla psa i kota
- Koce, ręczniki
- Smycze, obroże
- Zabawki itd.

Zbiórka trwa do 14 grudnia 2016 r. Dary prosimy przynosić do biblioteki szkolnej. Będą punkty dodatnie od Pani Kani.

Organizatorzy:
Kacper Bogusch i Pani Agnieszka KaniaREFORMA EDUKACJI

Reforma edukacji - najważniejsze zmiany, pytania i odpowiedzi.

Broszura informacyjna wersja do pobraniaŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY


W piątek, 21. października 2016 r. uroczystą akademią uczciliśmy obchody Święta Patrona Szkoły - Jana Pawła II.
Uroczystości rozpoczęły się Eucharystią w parafialnym kościele. Homilię wygłosił ks. Piotr Homel, nawiązując do dialogu, który prowadził nasz papież przez całe swoje życie z młodzieżą, dorosłymi, chorymi oraz wszystkimi potrzebującymi rozmowy i dobrego przykładu.
Następnie wszyscy udali się do szkoły, aby tam wziąć udział w akademii przygotowanej przez panią Agnieszkę Kanię wraz z klasą 1c. Po pięknym występie, ks. proboszcz Janusz Gacek wraz z sołtysem panem Stanisławem Peszlem oraz panem dyr. Maciejem Żarskim wybrali najlepszą pracę plastyczną poświęconą Naszemu patronowi.
Konkurs plastyczny przygotowany przez panią Agatę Swadźbę-Tremblę wygrała:
Natalia Mączka – uczennica klasy 2c.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy.DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej został ustanowiony 27 kwietnia 1972 r. Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca, bo tak brzmiała pełna nazwa Komisji Edukacji Narodowej (KEN) została powołana na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego przez sejm rozbiorowy 14 października 1773 roku. Pomysłodawcą był ksiądz Hugo Kołłątaj, a tworzyło ją czterech posłów i czterech senatorów z Korony i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym ministerstwem oświaty w Polsce i pierwszą taką instytucją w Europie.
Chcąc uczcić tę jakże potrzebną inicjatywę przygotowaliśmy z grupą teatralną „Dionizos” oraz Samorządem Uczniowskim akademię podczas, której uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach.
W tym roku szkolnym zmieniliśmy tradycję tego dnia – zamiast otrzęsin przygotowanych dla uczniów klas I, uczniowie Ci uroczyście ślubowali podczas akademii. Samorząd Uczniowski wraz z uczniami przygotował dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty podarunek w postaci kosza owoców zamiast tradycyjnych kwiatów, nie zabrakło jednak pięknych mów.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.PIELGRZYMKA SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II NA JASNĄ GÓRĘ

Ok. 18 tys. uczniów, studentów oraz nauczycieli i dyrektorów z ok. 420 szkół noszących imię Jana Pawła II przybyło w czwartek 13 października na Jasną Górę. Nie zabrakło wśród nich uczniów z naszego Gimnazjum im Jana Pawła II. Pielgrzymkę zorganizował ks. Piotr Homel, a udział wzięli w niej uczniowie z klasy III a i III c z wychowawcą Rafałem Mączką. W ten zimny i deszczowy dzień gimnazjaliści modlili się na mszy świętej, podczas której wysłuchali homilii biskupa radomskiego Henryka Tomasika - krajowego duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, który przypomniał wezwanie polskiego Papieża, aby szczególnym wyznaniem wiary było miłosierdzie. W czasie pielgrzymki odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej, list uczestników spotkania do Ojca św. Franciszka oraz list prezydenta Andrzeja Dudy do pielgrzymów.
BIEGNIJ Z MAJĄ DLA HANI

Uczniowie Gimnazjum po raz drugi wzięli udział w biegu charytatywnym w tym roku organizowanym dla trzyletniej Hani Szymborskiej chorej na białaczkę. 9 października na starcie dwuipółkilometrowego biegu stanęło 30 uczniów. Towarzyszyli im nauczyciele pani Dorota Nikiel, Joanna Przybylska – Pal, Agnieszka Kania. Część uczestników razem z panem Bartłomiejem Wieteską wystartowała na 10 km.
Na terenie szkoły zbieraliśmy książki dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. 130 egzemplarzy opatrzonych dedykacjami uczniów zostało przekazanych w trakcie biegu.
Uczennica Karolina Cieślak wzięła udział w akcji oddawania włosów na peruki dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową. Uczniowie naszego Gimnazjum po raz kolejny pokazali, że potrafią i chcą pomagać.
OBÓZ REKREACYJNO-SPORTOWY
OGŁOSZENIE

Uczniowski Klub Sportowy im. „PTG Sokół” w Pisarzowicach zaprasza gorąco wszystkich Rodziców, sympatyków oraz ludzi chcących w okresie jesiennej pluchy i zimowych mrozów aktywnie spędzić swój czas w miłej atmosferze.

Zajęcia Uks-owskiej strefy ruchu dla „Starszaków” to propozycja treningu obwodowego. Będą to zajęcia mające na celu nabranie siły funkcjonalnej przez odważniki kettlebell oraz różnego typu ćwiczenia z własnym ciężarem ciała. Celem jest poszukanie pozytywnych emocji wzmacniając całe ciało oraz spalenie tkanki tłuszczowej, dzięki odważnikom wzmocnimy w szczególności mięśnie brzucha, pośladków oraz pleców. Zajęcia będzie prowadziła Maja Konarska - trener personalny, pomocnik instruktora kettlebell hardstyle, kurs trx i mobilność Gorąco zapraszamy na zajęcia pokazowe 25 października oraz 8 listopada o godzinie 17.30-18.30 na salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach Zapisy pod nr telefonu - 606593988, ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeńDRODZY RODZICE

Przepraszamy za mylnie podany numer konta Rady Rodziców w ogłoszeniu skierowanym do Państwa 7 października br. wszyscy uczniowie w zeszytach korespondencji otrzymali prawidłowy numer konta Rady Rodziców: BS Wilamowice nr: 42 8134 0002 0011 6033 2000 0010.
Wszystkie wpłaty dokonane na wcześniej podane konto zostaną zwrócone na konto właściciela. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

Z poważaniem
Dyrektor Maciej ŻarskiRAZEM RAŹNIEJ – SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH

Już drugi raz odbyło się spotkanie integracyjne dla uczniów klas pierwszych, tym razem 30. września. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy rodziców, którzy bardzo zaangażowali się w zadania i zabawy.
Na początku Panie wychowawczynie spotkały się z swoimi uczniami w klasach, aby omówić zasady współpracy w klasie oraz mocne strony każdego z uczniów. Pani Joanna Przybylska-Pal, która jest głównym pomysłodawcą spotkania, podzieliła klasy na zespoły między klasowe, aby wzmocnić integrację na poziomie całego rocznika.
Nauczyciele w tym czasie przygotowali pierwszą część spotkania przeznaczonego dla uczniów. Pani Anna Tatoń pokazywała na czym polega węzeł gordyjski. Jest to dobra zabawa z gatunku "zawiązujących wspólnotę". Na początku uczniowie stanęli w kole, nie dotykając się jednak. Następnie zamykają oczy i z wyciągniętymi przed siebie ramionami ruszają w kierunku środka koła. Gdy dotknęli ręki innego uczestnika zabawy, chwytali ją mocno. Następnie szukali kolejnych osób, nie puszczając jednak osoby, którą chwycili wcześniej. Kiedy już wszyscy trzymali się za ręce, otwierali oczy. Mogli się wtedy przekonać, że ręce i ramiona uczestników zabawy stworzyły ogromny splątany węzeł, równie trudny do rozwikłania jak sławny węzeł gordyjski. Uczniowie próbowali ostrożnie rozsupłać plątaninę ramion. W tym celu obracali się, przykucali, przechodzili pod ramionami, a także nad głowami, nie mogli jednak wypuścić rąk innych uczestników zabawy. Wynik tej zabawy zaskoczył uczniów. Przy odrobinie cierpliwości można bowiem rozplątać węzeł. Wtedy na koniec uczestnicy znowu stanęli w kole i trzymali się za ręce.
Za to pani Joanna Kubica próbowała odebrać zespołom „bezpieczne kamyki”. Zespół ustawiał się wężykiem, a prowadzący kładł kamyki tuż przed pierwszą osobą. Osoba stawiała nogi na kamyku, a kolejna jedną stopę. Wszystkie kamyki musiały być przytrzymywane przez zespół inaczej prowadzący mógł zabrać taki kamyk, a zespół musiał przechodzić rzekę od nowa. Uczniowie dużo śmiali się przy tym i dobrze bawili.
Chcąc sprawdzić koordynację ruchową uczniów, pani Milena Kozłowska przygotowała „przełaje z jajkami”. Zespół w jak najkrótszym czasie musiał przebiec z jakiem na łyżce. Każdy z członków zespołu musiał przebiec trasę, nie upuszczając jajka, a ci którzy zrobili to najszybciej, wygrywali. Większości uczniom udało się to zadanie wykonać bez zniszczenia jajka.
W innym miejscu pani Anna Torbiak kibicowała narciarzom, którzy na nartach z desek próbowali pokonać odległość kilkunastu metrów. Zespół dzielił się na pary. Każda z nich musiała pokonać tę samą odległość, a czas całkowity zapisywano w odpowiedniej rubryce. Emocje sięgały zenitu, gdy uczniowie zagrzewali siebie do walki.
Pan Bogdan Kubica odliczał ilość podskoków na olbrzymiej skakance, gdzie dwie osoby wprawiały ją w ruch, a cały zespół 8. osobowy musiał wspólnie przeskoczyć. Jeden z zespołów osiągnął niesamowity wynik – ponad 170 przeskoków nad liną. To jednak nie był koniec zabawy, ponieważ pani Agnieszka Kania mobilizowała do twórczego zaangażowania grupy w tworzenie własnych rysunków na podkoszulkach. W imię idei upcyklingu stare białe podkoszulki zamieniali w dzieła sztuki z nazwą zespołu i hasłem oraz grafiką. Na koniec pani Anna Torbiak poprowadziła zabawę integracyjną – moje imię i znak. Wsparli ją młodzi aktorzy z koła teatralnego – Mikołaj Idzik, Julia Sikora, Natalia Mączka, Patrycja Kierczak.
Około 20. zaczęli pojawiać się zaproszeni rodzice, a uczniowie ponownie powrócili do swoich klas i wychowawców. Rodzice i ich dzieci miały trzy zadania: upiec kiełbasę na ognisku, zasiąść na scenie w wyimaginowanej klasie, gdzie lekcje poprowadziła pani Joanna Przybylska – Pal i pani Anna Torbiak, a na końcu zmierzyć się z konkurencjami sportowymi pani Doroty Nikiel – rzut do celu ziemniakami, wyścig w workach, skok przez skakankę, przeciąganie liną. W nietypowej klasie po jednej stornie zasiedli rodzice, a po drugiej dzieci. Na początek rozwiązywali test na znajomość rodzic-dziecko i odwrotnie. Później odpowiadali na pytanie z wiedzy szkolnej, a na koniec kalambury z różnych dziedzin – przysłowia, lektury, wspomnienie z dzieciństwa i inne. Różnie to bywało, niekiedy rodzice wygrywali ze swoimi pociechami. Gdy każda z klas przeszła wszystkie pola, pani Agnieszka Kania i pani Joanna Przybylska-Pal rozdały nagrody dla uczniów, ale i rodziców. Gratulujemy wszystkim. Rozeszliśmy się do domów o 22. 00 pełni pozytywnej energii i zadowoleni ze spotkania.
Na koniec chcielibyśmy w imieniu organizatorów podziękować uczniom z Samorządu Uczniowskiego, z grupy teatralnej i innych, którzy zaangażowali się w pracę i organizację spotkania – Julii Markiel, Natalii Mączce, Patrycji Kierczak, Zuzannie Kierpiec, Jakubowi Torze, Mikołajowi Idzikowi, Julii Sikorze, Julii Głąbek, Martynie Obracaj, Agnieszce Wysągląd

Anna TorbiakKONKURS NA LOGO ERASMUS PLUS

Ogłaszamy konkurs na logo projektu realizowanego w naszej szkole w ramach programu Erasmus plus zatytułowanego „Od przyjaźni do wzajemnej nauki”. Projekt realizowany będzie w naszym gimnazjum we współpracy ze szkołą z Kisújszállás (Węgry) oraz gimnazjami z Dankowic i Wilamowic.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego symbolu graficznego (logo) projektu.

Logo wykorzystywane będzie przez szkołę w celach identyfikacyjnych, promocyjnych, reklamowych, korespondencyjnych.

Etap szkolny konkursu trwa do 14.10.2016r.

Zwycięskie prace będą reprezentować naszą szkołę w drugim etapie konkursu, który zostanie rozstrzygnięty na spotkaniu koordynatorów projektu w Kisújszállás (27.10.2016r.).

Prace mogą być wykonane w wersji papierowej (format A4) lub elektronicznej. Projekt powinien być przedstawiony w wersji kolorowej. Logo powinno być czytelne, łatwe do zapamiętania, musi odzwierciedlać/symbolizować następujące słowa: przyjaźń polsko-węgierska, przedsiębiorczość, współpraca, wspólne przedsięwzięcia. Może też nawiązywać do tytułu projektu i krajów oraz miejscowości w nim uczestniczących.

Prace należy dostarczać do p. Joanny Kubicy (wersja papierowa) lub przesyłać na adres: joanna.kubica@op.plPROJEKT ERASMUS PLUS

Od pierwszego września 2016r. wraz z węgierskimi partnerami będziemy realizować projekt Erasmus+. Tytuł naszego projektu „Od przyjaźni do wzajemnej nauki. Nowego typu współpraca pomiędzy szkołami średnimi Kisújszállás i Pisarzowice, w interesie rozwoju szkolnictwa”. Nasze wspólne przedsięwzięcie to uhonorowanie dziesięcioletniej współpracy szkół gmin partnerskich Wilamowice i Kisújszállás.

Pierwsze spotkania odbyły się w gronie władz samorządowych i dyrektorów zaprzyjaźnionych gmin (2007r.). Stronę polską reprezentowali pan burmistrz Marian Trela, pan wiceburmistrz Eugeniusz Bilczewski, pani dyrektor Gimnazjum w Dankowicach Dorota Foltan, pan dyrektor Gimnazjum w Wilamowicach Stanisław Jonkisz, pan dyrektor Gimnazjum w Pisarzowicach Maciej Żarski, stronę węgierską reprezentowali polgármester (burmistrz) István Kecze i Tamás Szabó dyrektor Móricz Zsigmond Gimnázium, Közgazdasági Szakközépiskola es Kollégium. Była to doskonała okazja do nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń. Z czasem stała się trwałą przyjaźnią.

Od 2008 roku trwa polsko-węgierska wymiana młodzieży. Co roku my gościmy u naszych węgierskich przyjaciół, a delegacja młodzieży z Kisújszállás przyjeżdża do nas. Do dnia dzisiejszego w wymianie wzięło udział ponad 700 uczniów polskich i węgierskich. Zarówno Polacy, jak i Węgrzy starają się pokazać to, co u siebie mają najpiękniejszego. Nasi uczniowie zwiedzają muzea, zabytki miasta, ale przede wszystkim poznają ludzi. Rozpoczynając współpracę założyliśmy, że naszym nadrzędnym celem będzie propagowanie na Węgrzech i w Polsce kultury, obyczajów, tradycji, historii ze szczególnym uwzględnieniem wspólnych korzeni historycznych.
Dla nas, dyrektorów nie bez znaczenia było tworzenie platformy wymiany doświadczeń wychowawczych, pedagogicznych i organizacyjnych pomiędzy nauczycielami i dyrektorami polskimi i węgierskimi. Zakładaliśmy, iż fundamentem naszej współpracy będzie propagowanie wśród młodzieży postaw patriotycznych, poczucia dumy z przynależności do narodu, szacunku dla polskiej i węgierskiej historii, kultury, tradycji poprzez tworzenie klimatu tolerancji. Ważne było propagowanie nauki języków obcych. Już teraz widzimy, że odnieśliśmy sukces - nasi uczniowie i nauczyciele znaleźli po obydwu stronach Karpat przyjaciół.
Przyjaźnie te nie kończą się po przyjeździe do ojczyzny. One trwają i to nie tylko dzięki mediom społecznościowym (np. facebook,) ale trwają i zmieniają się w odwiedziny polskich i węgierskich rodzin. By uhonorować naszych przyjaciół węgierskich i nasz projekt wymiany młodzieży miast partnerskich Wilamowic i Kisújszállás podjęliśmy starania o odznaczenie panów Mariana Treli, Istvána Kecze i Tamása Szabó Medalami Komisji Edukacji Narodowej. To najwyższe oświatowe wyróżnienie nadawane jest osobom, które swą postawą przyczyniły się do rozwoju polskiej oświaty. Medale przyznane przez panią minister Joannę Kluzik-Rostkowską wręczył naszym węgierskim przyjaciołom i panu burmistrzowi wicewojewoda Mirosław Szemla. Uroczystość odbyła się w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach 12 listopada 2015 r.
Ufamy, że nasz projekt „Od przyjaźni do wzajemnej nauki. Nowego typu współpraca pomiędzy szkołami średnimi Kisújszállás i Pisarzowice, w interesie rozwoju szkolnictwa” pogłębi nawiązane przyjaźnie, a w przyszłości będzie namacalnym dowodem, że przyjaźń i współpraca Polaków i Węgrów to teraźniejszość a nie tylko przeszłość, którą odnajdujemy w starych przysłowiach – Jak świat światem Polak zawsze Węgrowi bratem.

Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach
mgr Maciej ŻarskiWYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO, REPREZENTANTÓW NA SEJMIK DZIECI I MŁODZIEŻY
ORAZ NA OPIEKUNA SAMORZĄDU

We wtorek, 20. 09. 2016 r. odbyły się wybory szkolne w wyniku, których przewodniczącą została Wioletta Więzik, zastępcą – Agnieszka Wysogląd, skarbnikiem – Aleksandra Tatoń, a sekretarzem – Justyna Kubica.

Natomiast reprezentantami na Sejmik Dzieci i Młodzieży zostały:
• Zuzanna Kierpiec
• Julia Głąbek
• Natalia Mączka
• Angelika Jamroz

Uczniowie wybrali na opiekunów Samorządu Uczniowskiego – pana Bogdana Kubicę i panią Annę Torbiak, natomiast reprezentantami do sejmiku będzie zajmować się pan Bartłomiej Wieteska.UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Już zwyczajowo rozpoczynamy rok szkolny mszą świętą, a następnie spotykamy się w Wiejskim Domu Kultury.
Jeszcze tak niedawno staliśmy tu, aby podziękować a przede wszystkim życzyć sobie udanego wypoczynku. Teraz spotykamy się, żeby rozpocząć nowy rok w szkole. Wracamy po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszego zdobywania wiedzy. Życzymy wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie dużo sukcesów. W swym postępowaniu pamiętajcie o słowach wypowiedzianych przez pisarza i duchownego Phila Brosmansa:

Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo

i takiego bogactwa życzymy wam jak najwięcej.O G Ł O S Z E N I E

Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach zaprasza uczniów i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016 / 2017 w dniu 1 września 2016r. Inaugurację roku szkolnego rozpoczynamy mszą świętą w kościele parafialnym w Pisarzowicach o godz. 800. O godz. 900 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego w WDK w Pisarzowicach.

Proszę uczniów klas I i II o zabranie toreb lub plecaków na podręczniki szkolne.

Kursy autobusu z Hecznarowic w tym dniu:

PRZYWÓZ: godz. 730
ODWÓZ: godz. 1115
ARCHIWUM


Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2012/2013
Szkoła partnerska
Wywiad z M. Żarskim
Współpraca


Nabór
Zgłoszenie
Terminy rekrutacji
Uchwała XVI/121/15
Lista uczniów klasy I

Z galerii zdjęć